صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پیش نمایش «جوکر» در هالیوود فرش قرمزی که سبز شد

پیش نمایش «جوکر» در هالیوود  فرش قرمزی که سبز شد

مراسم فرش قرمز «جوکر» و اولین پیش نمایش آن در هالیوود بدون حضور خبرنگارها برگزار شد و در این مراسم کارگردان خواست تا اجازه داده شود «جوکر» خودش حرف بزند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، اولین پیش نمایش فلم «جوکر» در حالی برگزار شد که خبرنگاران اجازه حضور در آن و تهیه گزارش و مصاحبه نداشتند.
در این مراسم هرچند تدابیر امنیتی محسوستر از مراسم دیگر نبود اما برخلاف دیگر مراسم افتتاحیه، نیروهای امنیتی در تمامی طبقات پارکینگ هالیوود و هایلند مستقر شده بودند.
در هر حال «جوکر» شنبه شب برای نخستین بار وارد لسآنجلس شد و در مراسم افتتاحیه بازیگران فلم از جمله خواکین فینیکس و زازی بیتس روی فرش سبز در برابر هواداران و عکاسان ظاهر شدند.
در این مراسم تاد فیلیپس کارگردان فلم   به هواداران گفت: از فلم لذت ببرید. به دوستانتان هم بگویید چون فکر میکنم به اندازه کافی کنفرانس مطبوعاتی برای معرفی فلم برگزار نکردیم.
وی سپس از کار خواکین فینیکس در درآوردن نقش شخصیت شرور دنیای سی دی کامیکز تمجید کرد و گفت: او با همه وجودش بازی کرد و من تنها میتوانم یک بار دیگر از او تشکر کنم.
فیلیپ سخنانش را با یادآوری تصمیم روز جمعه برای ممنوع اعلام شدن حضور خبرنگاران روی فرش قرمز «جوکر» توسط برادران وارنر به پایان برد و گفت: فکر میکنم وقت آن شده که اجازه دهیم فلم خودش برای خودش حرف بزند، بنابراین لطفا از آن لذت ببرید.
«جوکر» که قرار است از ۴ اکتبر (۱۲ مهر) در آمریکا راهی پردههای نقرهای شود، پس از نمایش در ۲ جشنواره فلم ونیز و تورنتو با تمجید منتقدها روبرو شده و به عنوان یکی از مدعیان اسکار مطرح است. اما پس از نامهای که توسط پنج خانواده قربانیان حادثه تیراندازی آرورا در سال ۲۰۱۲ خطاب به استودیو برادران وارنر منتشر شد با تدابیر امنیتی شدید روبرو شد. این خانوادهها سه شنبه پیش از کمپانی وارنر خواستند از قربانیان تیراندازیها و نیز لغو قانون حمل اسلحه حمایت کند.
این کمپانی تاکید کرد نه شخصیت داستانی جوکر و نه فلم و کمپانی در صدد تشویق خشونت نیستند.
در مراسم افتتاحیه فلم تشویق تماشاگران بسیار زیاد بود و وقتی نام فینیکس روی پرده آمد، تشویق بسیاری را موجب شد.
در این مراسم فینیکس با نامزدش رونی مارا حضور یافته بود. لاکیث استنفیلد بازیگر  سریال «آتلانتا» نیز با گریم صورت «جوکر» روی فرش قرمز ظاهر شد. جیسون موموآ بازیگر آکوامن و همسرش، مایلز تلر، اندی موشتی کارگردان فلم پرفروش «آن» و امیلی هرش دیگر حاضران در مراسم فرش قرمز بودند.
پولیس لسآنجلس گفته است از هفته آینده و با شروع نمایش «جوکر» شمار نیروهای پولیس در اطراف مراکز نمایش فلم افزایش مییابد. در همین حال سینماهای متعلق به زنجیره لندمارک نیز آمدن با لباس و ماسک «جوکر» را منع کرده است.