صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۱ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در سینماهای آمریکا پوشیدن ماسک و لباس دلقک ممنوع شد

در سینماهای آمریکا  پوشیدن ماسک و لباس دلقک ممنوع شد

سینماهای آمریکا پوشیدن ماسک و لباسهای مربوط به شخصیت جوکر را با هدف تأمین امنیت لازم نمایش این فلم ، ممنوع کردند.
به نقل از گاردین، بعد از نگرانیهایی که درباره پتانسیل خشونت در فلم سینمایی جوکر مطرح شده بود، چندین سینمای زنجیرهای مهم در آمریکا اعلام کردند پوشیدن ماسک و لباسهای جوکر و حتی نمایش اسلحهها و اسباب بازی مرتبط با آن ممنوع است.
خواکین فینیکس در این فلم ، نقش جوکر دشمن شخصیت بتمن را ایفا کرده و نگرانیها و جنجالهای اخیر به خاطر نزدیک شدن به زمان اکران این فلم یعنی چهارم اکتبر (۱۲ میزان) است.
سینمای لندمارک در سایتهای اطلاع رسانی خود اعلام کرده، استفاده از هر گونه ماسک، صورت نقاشی شده و لباسهای مربوط به جوکر در این سینما ممنوع است. سینمای AMC ، بزرگترین سینمای زنجیرهای آمریکا با بیش از ۶۰۰ سالن هم در اطلاعیهای اعلام کرده، استاندارد سیاستهای آنها به مخاطبان اجازه خواهد داد که لباسهای این شخصیت را بپوشند، اما ماسک و صورت رنگ شده که صورت را بپوشاند یا اسلحه و وسایلی که باعث شود دیگران احساس نگرانی کنند، مجاز نخواهد بود.
نگرانی امنیتی به این خاطر است که روز سه شنبه خانوادههای قربانیان حادثه تیراندازی سینمای آرورا در کلرادو با نوشتن نامهای از کمپانی برادران وارنر درخواست کرده بود که از حمایت کسانی که با قانون اصلاح استفاده از اسلحه مخالف هستند، خودداری کند.
کمپانی برادران وارنر در واکنش گفته بود، این فلم حمایت از خشونت در دنیای واقعی نیست. حادثه تیراندازی سینمای آرورا در سال ۲۰۱۲ و در حین نمایش فلم «شوالیه تاریکی» به کارگردانی کریستوفر نولان رخ داده بود و به همین خاطر فلم جوکر در این سینما به نمایش گذاشته نخواهد شد. شخصیت جوکر در آن فلم را هیث لجر ایفا کرده بود.
پیش بینیها نشان میدهد این فلم در هفته اول اکران خود بیش از ۸۰ میلیون دالر فروش کند که یک رکورد در ماه اکتبر محسوب میشود.