صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم‌ «آرام» برگزیده جشنواره سن سباستین شد

فلم‌ «آرام»  برگزیده جشنواره سن سباستین شد

فلم سینمایی «آرام»، جایزه صدف طلایی جشنواره سن سباستین را به خانه برد.
به نقل از ورایتی، فلم سینمایی «آرام» به کارگردانی تکسان پاکستون وینترز جایزه صدف طلایی جشنواره سن سباستین که بالاترین جایزه این جشنواره محسوب میشود را دریافت کرد. این جایزه از سوی منتقدان اسپانیایی غیر منتظره و شگفت آور توصیف شده است.
این فلم ساخته کشور برازیل است و روی روابط یک دختر و پدر تمرکز دارد، جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره و همچنین بهترین تصویر برداری را نیز دریافت کرد. این فلم توسط آرونوفسکی پروتوزا پیکچرز ساخته شده و کمپانی فاکس قرن بیستم نیز انتشار آن را بر عهده داشته است.
دیگر برنده بزرگ شصت و هفتمین دوره جشنواره سن سباستین، بزرگترین رویداد سینمایی در این کشور فلم سینمایی «سنگر بی پایان» بود که کارگردان آن در سال ۲۰۱۷ جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره را کسب کرده بود. این فلم جایزه بهترین کارگردانی و فلمنامه را برای روایت داستان مردی که در جنگ داخلی اسپانیا در خانه خود مخفی میشود دریافت کرد.
بخش جایزه بهترین بازیگر زن این جشنواره بسیار سخت و رقابتی توصیف شده دو برنده داشت که جوایز آن به گرتا فرناندز برای ایفای نقش در فلم «دختر یک دزد» و نینا هاس برا فلم «استماع» داده شد.
جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره سن سباستین که مهمترین جایزه بعد از صدف طلایی است به فلم «پروکسیما» سومین فلم بلند آلیس وینوکور رسید. این فلم در مورد یک مادر فضانورد است و به خاطر اینکه دختر هشت ساله خود را برای ماموریت فضایی خود ترک کرده و زمان کافی برای وی نگذاشته است احساس گناه میکند.
جایزه بخش افقهای لاتین نیز به فلم «دوباره یکبار دیگر» که کارگردان آن یک زن است، رسید. به گفته این جشنواره بیشتر برندگان بخشهای اصلی سن سباستین امسال بانوان بوده اند. در ادامه با اهدای جوایز دیگر جشنواره سن سباستین فلم سینمایی «رُما» به کارگردانی آلفونسو کوارون برنده بهترین فلم خارجی زبان دوره گذشته اسکار، جایزه بخش فیپرشی این فستیوال را کسب کرد.