صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۰ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جایزه فیپرشی جشنواره فلم‌ ونیز به رومن پولانسکی رسید

جایزه فیپرشی جشنواره فلم‌ ونیز  به رومن پولانسکی رسید

رومن پولانسکی با فلم سینمایی «یک مامور و یک جاسوس» جایزه فیپرشی جشنواره ونیز را دریافت کرد.
به نقل از ایندیوایر، فدراسیون بین المللی منتقدان فلم که به اختصار با نام قیپرشی شناخته میشود، جایزه خود را در هفتاد و ششمین جشنواره ونیز به فلم جدید رومن پولانسکی با نام «یک مامور و یک جاسوس» اهدا کرد. این جشنواره ۷ سپتمبر (۱۶ سنبله) به کار خود پایان میدهد. این فلم فرانسوی که با عنوان «J'accuse » شناخته میشود، توسط پولانسکی و رابرت هریس بر اساس یک رمان به همین نام نوشته شده است. این فلم داستان واقعی جرج پیکوارت را روایت میکند؛ او افسری بود که در جدال برای افشای حقیقت درباره افسری فرانسوی است که به جاسوسی در سال ۱۹۸۴ محکوم شده است.
ژان دوژاردین که در این فلم نقش پیکوارت را بازی میکند، به خاطر جایزه اسکاری که در سال ۲۰۱۲ برای فلم صامت «آرتیست» دریافت کرده بود، شناخته میشود. آلفرد درفیوس نیز نقش این افسر جاسوس را دارد که به خاطر ایفای نقش در فلم «رویا پردازان» شناخته میشود.
این فلم در حالی برای رقابت برای شیر طلایی در ونیز انتخاب شده بود که طبق انتظار رومن پولانسکی به دلیل پروندهای که در آمریکا دارد، در این جشنواره حضور پیدا نکرد.
جایزه فیپرشی در بخش افقهای ونیز نیز به فلم سینمایی اسپانیایی «Blanco en Blanco » به معنی سفید روی سفید جایزه داد. فیپرشی این دو جایزه را روز ششم سپتامبر اهدا کرده است و هیئت داوران نیز از کشورهای ترکیه، صربستان، فرانسه و ایتالیا بودند.