صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۰ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«آنجلینا جولی» از کارگردان زن افغانستانی حمایت کرد

«آنجلینا جولی» از کارگردان زن افغانستانی حمایت کرد

«آنجلینا جولی» از «صحرا کریمی» کارگردان افغانستانی حاضر در جشنواره فلم ونیز حمایت کرد.
به نقل از ورایتی، آنجلینا جولی هنرپیشه معروف هالیوودی که چندین بار با ادعای سفیر حسن نیت سازمان ملل به افغانستان سفر کرده است، دیروز در اولین اکران فلمی از افغانستان از کارگردان آن حمایت کرد. «آنجلینا جولی» از «صحرا کریمی» کارگردان افغان که با فلم «حوّا، مریم، عایشه» در جشنواره فلم ونیز شرکت کرده است، حمایت کرد و گفت:  این فلم اثری است که با ظرافت ساخته شده و در حرکت است که زندگی زنان جوان در افغانستان معاصر را شرح میدهد. این فلم همچنین بخشندگی، زیبایی و روحیه زنان افغان را نشان میدهد و ازدواج، عشق، دوستی، خانواده و مادری را به زیبایی به تصویر میکشد.
این فلم با بازیگران و عوامل کاملاً محلی افغان ساخته شده و توسط کتایون شهابی تولیدکننده و نماینده فروش تولید شده است.
آنجلینا جولی در ادامه سخنرانیاش در اکران این فلم گفت: هر فلمی که در افغانستان ساخته میشود پیروزی بر فرصتهاست. در زمانی که آینده افغانستان در حال تعادل است، ما را به یاد همه آنچه که بر میلیونها زن افغان گذشته میاندازد، زنانی که لیاقت آزادی، استقلال و امنیت را با انتخاب خودشان و در خانههای خود و در جامعه خود دارند.
صحرا کریمی کارگردان فلم «حوّا، مریم، عایشه» گفت: ما از آلبرتو باربِرا و جشنواره ونیز بخاطر دعوت از فلم من و در اختیار گذاشتن تریبونی برای توجه به مسائلی که کشور من با آن روبرو است ـ از جمله نیاز به تضمین حقوق اساسی زنان در افغانستان ـتشکر میکنیم. برابری جنسیتی کشور را قادر میسازد به موفقیت برسد و همین برابری برای صلح جهانی اساسی است.