صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک تازه‌وارد در مکان اول آمریکا - تارانتینو موفقیت دیگری کسب کرد

یک تازه‌وارد  در مکان اول آمریکا - تارانتینو موفقیت دیگری کسب کرد

در هفتهای که گذشت، فلم تازه وارد «فرشته سقوط کرده است» در راس باکس آفیس آمریکا قرار گرفت و فلم تارانتینو در بازار جهانی از مرز فروش «لعنتیهای بیآبرو» عبور کرد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، «فرشته سقوط کرده است» فلمی که در آخر هفته اخیر اکرانش را در آمریکا و سینماهای جهان شروع کرد، کارش را با رقمی بالاتر از حد انتظار یعنی ۲۱.۳ میلیون دالر در آمریکا شروع کرد.
این موفقیت موجب شد تا «سریع و خشن: هابز و شاو» و «شیرشاه» که اکنون چهارمین و ششمین هفته اکرانشان را تجربه کردند، به ردههای پایینتری نقل مکان کنند.
فلم اکشن ماجرایی «فرشته سقوط کرده است» محصول کمپانی لاینزگیت با بازی جرارد باتلر و مورگان فریمن که این بار نیک نولت هم به آنها پیوسته سومین قسمت از یک مجموعه اکشن است. این فلم به کارگردانی ریک رومنوو ماجرای ۲ قسمت قبلی «المپیوس سقوط کرده است» محصول ۲۰۱۳ و «لندن سقوط کرده است» ۲۰۱۶ را ادامه میدهد.
در این قسمت جادا پینکت اسمیت و لنس ردییک نیز به گروه بازیگران اضافه شدهاند . داستان این فلم درباره مایکل بنینگ با بازی باتلر به عنوان یک مامور سرویس امنیتی است که به اشتباه به تلاش برای کشتن رییس جمهوری با بازی فریمن متهم میشود. تقریبا نیمی از خریداران بلیت ۳۵ سال به بالا بودند.
در مکان دوم پرفروشها «پسران خوب» جای گرفته که هفته پیش فلم نخست فهرست بود. این فلم کمدی از کمپانی یونیورسال پیکچرز با فروش ۱۱.۸ میلیون دالر دیگر، فروش داخلی خود را به ۴۲.۱ میلیون دالر رساند و در سراسر جهان در مجموع ۴۹ میلیون دالر فروخت. این فلم را جن استوپنیتسکی کارگردانی کرده و سه پسر بچه بازیگران اصلی آن هستند.
فلم تازه وارد دیگری موفق شد تا جایگاه سوم جدول پرفروش را به خود اختصاص دهد. درام «غلبه کننده» از کمپانی سونی با فروش ۸.۲ میلیون دالر بالاتر از حد انتظار ظاهر شد. این فلم را الکس کندریک کارگردانی کرده و درباره بسکتبال در یک دبیرستان است. الکس کندریک، پریسیلا شایر، شری ریگبی، جک استرنر، کامرون آرنت و آرین رایت بازیگران این فلم را تشکیل دادهاند.
در ششمین هفته اکرانش «شیر شاه» در مکان چهارم جای گرفت. این فلم که به کارگردانی جان فاورو و با اقتباس از انیمیشن کلاسیک کمپانی دیزنی ساخته شده ۸.۲ میلیون دالر دیگر فروش کرد تا مجموع فروشش در بازار آمریکا را به ۵۱۰.۷ میلیون دالر برساند. این فلم در بازار جهانی تاکنون ۱.۵ میلیارد دالر فروش کرده و جایگاه خود را به مکان نهمین فلم پرفروش تاریخ رسانده است.
مکان پنجم نیز به «سریع و خشن تقدیم میکند: هابز و شاو» رسید که با بازی جیسون استتهم و دواین جانسون با فروش ۸.۱ میلیون دالر دیگر در هفته اخیر، فروشش در آمریکا را به رقم  ۱۴۷.۷ میلیون دالر سانده است. این فلم در بازار جهانی ۵۸۸.۹ میلیون دالر کسب کرده و  این هفته آغاز اکرانش را با فروش ۱۰۲ میلیون دالری در چین جشن گرفته است و عنوان دومین افتتاحیه بزرگ هالیوودی در چین را پس از «انتقامجویان: پایان بازی» از آن خود کرد.
«هابز و شاو» از کمپانی یونیورسال از فلم‌‌های اقماری مجموعه «سریع و خشمگین» را دیوید لیچ کارگردانی کرده است و ادریس آلبا، ونسا کربی و هلن میرن دیگر بازیگران آن هستند.
فلم جدید کمپانی فاکس سرچلایت با عنوان «آماده یا نه» دیگر فلم تازه وارد هفته بود که مکان ششم را در اختیار گرفت و فروشی ۷.۶ میلیون دالری را ثبت کرد. این فلم با درجه R درباره یک بازی خشونت بار موش و گربهای در شب عروسی است.
در عین حال «روزی روزگاری در هالیوود» کوئنتین تارانتینو در مکان دهم جدول با فروش ۵ میلیون دالر قرار گرفت. این فلم پس از «لعنتیهای بیآبرو» دومین فلم پرفروش تارانتینو در بازار داخلی آمریکا شد و مجموع فروشش به ۱۲۳.۲ میلیون دالر رسید. این فلم ۲۸ میلیون دالر دیگر هم از فروش در ۵۵ بازار بینالمللی کسب کرد تا در مجموع در سراسر جهان ۲۳۹.۸ میلیون دالر کسب کرده باشد.