صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

منتقدان کدام فلم‌‌های لئوناردو دی‌کاپریو را پسندیدند؟

 منتقدان کدام فلم‌‌های لئوناردو دی‌کاپریو را پسندیدند؟

به بهانه اکران فلم «روز و روزگاری در هالیوود» و بازگشت دی کاپریو به سینما، رتبهبندی فلم‌‌های این بازیگر از نظر منتقدان را بخوانید.
با پنج نامزدی اسکار و یک بار بردن آن با فلم سینمایی «از گور برخاسته» لئوناردو دی کاپریو به عنوان یکی از چهرههای مشهور و بازیگران درجه یک هالیوود شناخته میشود. او نقشهای چالشی زیادی را از جمله با کوئنتین تارانتینو و مارتین اسکورسیزی تجربه کرده است و در عین حال به دنبال حل مشکلات انسانی است و از فعالان محیط زیست محسوب میشود.
در «روز و روزگاری در هالیوود» او نقش یک بازیگر تلویزیونی فراموش شده را دارد. به کارنامه او که نگاه میاندازیم متوجه حساسیت زیاد او روی نقش هایش میشویم. ۲۶ فلمی که او در آن بازی کرده تا کنون در حدود ۳ میلیون دالر فروش داشته است. او از معدود بازیگرانی محسوب میشود که این روزها فلم‌‌هایی را بازی میکند که ارزش دیدن دارند.
منتقدین ایندی وایر به بهانه اکران فلم جدید وی، فلم‌‌های این بازیگر را رتبه بندی کرده اند که در ادامه آنها را مشاهده میکنید؛
برترین ایفای نقشهای لئوناردو دی کاپریو
۱) گرگ وال استریت
این فلم داستان یک کارگزار بورس به نلم جردن بلفورت است که دی کاپریو آن را بازی میکند. می توان گفت این فلم بهترین همکاری مارتین اسکورسیزی با این ستاره بازیگری است. بلفورت قصد دارد کارش را از صفر شروع کند، اما جواز کار خود را در روز بزرگترین سقوط اقتصادی دریافت میکند که منجر میشود او شغل خود را از دست دهد، اما او متوجه کلاهبرداریهای بازار اقتصادی میشود و تلاش میکند برای ثروت با آنها همراه شود.
۲) هوانورد
دی کاپریو در این فلم نقش یک میلیاردر و سرمایه دار هواپیمایی به نام هاوارد هیوز را بازی کرده که کارگردانی آن را مارتین اسکورسیزی انجام داده است. هاوارد هیوز که یک شخصیت در دنیای واقعی بود، به بیماری اختلال فکری و عملی مبتلا بود. او همیشه به دنبال شکست رکوردهای سرعت و فاصله پرواز بود.
۳) از گور برخاسته
دی کاپریو در این فلم به کارگردانی آلخاندرو ایناریتو نقش یک تاجر پوست را دارد که به همراه یک گروه ۴۲ نفره به شکار میروند، اما آنها بعد از شکار مورد حمله سرخ پوستها قرار میگیرند و تنها ۱۰ نفر دیگر از آنها باقی میماند. در این میان شخصیتی که دی کاپریو آن را بازی میکند توسط خرس گریزلی مصدوم شده و همراهان وی نیز او را تنها گذاشته اند. دی کاپریو برای این فلم تنها جایزه اسکار خود را دریافت کرده است.
۴) جانگوی افسار گسسته
تمایل دی کاپریو به بازی کردن نقش منفی یک خطرپذیری بزرگ بود؛ او در این فلم به کارگردانی کوئنتین تارانتینو، نقش یک شخصیت منفور و برده دار را بازی میکند. او به اندازهای در نقش خود برای این فلم فرو رفته بود که در یکی از سکانسها دستش دچار خونریزی میشود، اما بازی را قطع نمیکند. او با نقش تبهکار این فلم از بازی در نقشهای یکنواخت دوری کرد. 
۵) جزیره شاتر
این فلم به کارگردانی مارتین اسکورسیزی است و بیشتر به فلم‌‌های ترسناک شباهت دارد. او در این فلم نقش مامور مارشال آمریکایی را دارد که برای بررسی فرار یک زندانی به جزیره شاتر میرود. این مامور مارشال توسط گذشتهای تاریک دنبال میشود و بازی دی کاپریو مخاطب را در لبه واقعیت و رویا نگه میدارد. این فلم به دی کاپریو این فرصت را داد یک آشفتگی روانی را بازی کند؛ نقشی که پیش از این از او دیده نشده بود. 
۶) رفتگان
این فلم تارانتینو از روی یک فلم هنگ کنگی محصول ۲۰۰۲ برداشت شده است و دی کاپریو در این فلم نقش پولیس بوستون را ایفا کرده. او به عنوان یک جاسوس در یک گروه خلافکار که جک نیکلسون در راس آنهاست، حضور دارد. بازی خوب دی کاپریو در این فلم کمک میکند تا دلیل بردن اسکار بهترین فلم توسط این اثر را بهتر بتوانیم درک کنیم.
فلم‌‌های معروف دیگر دی کاپریو مثل «خاطرات بسکتبال»، «جاده انقلابی» و «رومئو و جولیت» و همچنین فلم «روز و روزگاری در هالیوود» در ادامه این لیست قرار گرفتند و ۱۰ فلم برتر وی را از نگاه منتقدین این سایت تشکیل دادند.