صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انیمیشن چینی جای «زوتوپیا» را گرفت ؛ صدرنشینی یک نوجوان فولک

انیمیشن چینی جای «زوتوپیا»  را گرفت ؛ صدرنشینی  یک نوجوان فولک

یک انیمیشن چینی موفق شد تا رکورد «زوتوپیا» را بشکند و به جای آن عنوان پرفروشترین انیمیشن تاریخ چین را از آن خود کند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، انیمیشن «نژا» که از آخر هفته پیش در چین اکرانش را شروع کرد با رکورد ۹۱.۵ میلیون دالر در اولین آخر هفته اکرانش رکورد سریعترین فروش را از آن خود کرد و با فروش بیش از ۲۴۰ میلیون دالر در هشت روز، موفق شد از رکورد ۲۳۶ میلیون دالری «زوتوپیا» که عنوان پرفروشترین انیمیشن تاریخ چین را از آن خود کرده بود، عبور کند.
این انیمیشن که تنها در روز یکشنبه موفق به فروش ۳۰ میلیون دالری در سینماهای چین شد، در یک هفته موفق شد تا به رکورد «زوتوپیا» دست یابد و پرفروشترین انیمیشن تاریخ چین شود.
«نژا» که از ۲۶ جولای در سینماهای چین اکران شده تاکنون و در ظرف ۱۰ روز ۳۴۰ میلیون دالر فروش کرده است.
این انیمیشن به این ترتیب هم از «زوتوپیا» جلو زد و هم از انیمیشن چینی قبلی با عنوان «شاه میمون: قهرمان برگشته است» که با فروش ۱۵۳ میلیون دالر در سال ۲۰۱۵ پرفروش ترین انیمیشن چین لقب گرفته بود.
در عین حال این فلم سینمایی احتمال میرود عنوان سومین فلم پرفروش سینمای چین را از آن خود کند و پس از «گرگ مبارز» به کارگردانی وو جینگ که در آوریل ۲۰۱۵ اکران شد و ۸۵۴ میلیون دالر فروش کرد و «زمین سرگردان» فلم علمی تخیلی محصول ۲۰۱۹ چین به کارگردانی فرانت گوبا فروش ۶۹۰ میلیون دالری قرار بگیرد.
پیشبینی میشود «نژا» بتواند کارش را با فروش ۶۰۰ میلیون دالری به اتمام برساند. 
گفته شده بیش از نیمی از مخاطبان «نژا» بین ۲۰ تا ۲۹ ساله بودند.
«نژا» یک اسطوره فانتزی و درباره پسری ناشناس است که از قهرمانان فولکلور چینی محسوب میشود. موفقیت این فلم نشاندهنده علاقه چینیها به داستانهای محلی و ملیشان است و به ویژه جایگاه اسطورهها را در فرهنگ آنها نشان میدهد.
فلمنامه و کارگردانی این انیمیشن برعهده یانگ ژیاوزی یو بوده است. او کارش را یک دهه پیش آغاز کرد و با نخستین فلم کوتاهش چندین جایزه برد. 
این انیمیشن با امتیاز ۸.۷ از ۱۰ در پلتفرم دودبان و امتیاز ۹.۷ از ۱۰ در سایت مائویان روبه رو شده است.  منتقدان از این فلم به عنوان انیمیشنی با کیفیتی عالی که در چین ساخته شده یاد کردهاند.