صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم های بخش رقابتی «سن سباستین» 2019 معرفی شدند

 فلم های بخش رقابتی  «سن سباستین» 2019 معرفی شدند

جشنواره سن سباستین اسامی فلم‌‌های حاضر در بخش رقابتی ۲۰۱۹ را اعلام کرد.
به نقل از ورایتی، جشنواره فلم سن سباستین ۲۰۱۹ اسامی فلم‌‌های حاضر در بخش رقابتی برای دریافت صدف طلایی این جشنواره را معرفی کرد.
«زیروویل» از جیمز فرانکو، «و پرندهها فرود آمدند» ساخته لویی آرشامبو و «مرگ میآید و چشمانت را میگیرد» ساخته خوزه لوییس تورِس لیوا از جمله فلم‌‌هایی هستند که برای دریافت صدف طلای سن سباستین امسال رقابت میکنند.
این جشنواره سینمایی روز (جمعه) فلم «تالاسو» ساخته گیوم نیکلو، «آدیشن» ساخته اینا وایز، «یک مرد سیاه سیاه» ساخته آدیخان یرژانوف و «نیروی کار» ساخته دیوید زونانا را نیز در ردیف فلم‌‌های حاضر این دوره اعلام کرد.
این ۷ فلم به ۳ فلم اسپانیایی حاضر در این دوره افزوده شدند که شامل «زمانی در جنگ» ساخته آلخاندرو آمِنابار، «سنگر بیپایان» ساخته آیتور آرجی، جان گارانو و خوزه ماری ژوناگا و «دختر یک دزد» ساخته بلن فونِس هستند.
در بخش خارج از رقابتی نیز «بازندگان قهرمان» با بازی ریکاردو دارین که اکران ویژه خواهد شد در کنار «هفده» ساخته دنیل سانچز-آروالو به عنوان اولین فلم نتفلیکس در این مجموعه معرفی شدهاند.
جیمز فرانکو پس از آن که سال ۲۰۱۷ برای بازی در «هنرمند فاجعه» برنده صدف طلایی سن سباستین شد، امسال با فلم کمدی درام «زیروویل» که با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته استیو اریکسون ساخته شده، راهی این جشنواره شده است. فرانکو، مگان فاکس، ست روگن و ویل فارل بازیگران این فلم هستند.
فلم لویی آرشامبو کانادایی با عنوان «و پرندهها فرود آمدند» نیز با اقتباس از رمانی نوشته جوسلین سوسیه ساخته شده که درباره سه فرد مسن منزوی است که در اعماق جنگل زندگی میکنند و در حالی که بارانی شدید میبارد، با وارد شدن دو غریبه زندگی آنها دچار تغییر میشود. این سومین فلم بلند کارگردانی است که با «خانواده» برنده جایزه تورنتو ۲۰۰۵ برای اولین فلم بلند یک کارگردان شده و به بخش رقابتی لوکارنو راه یافته بود. او با فلم دومش «گابریله» نیز جایزه مخاطبان لوکارنو ۲۰۱۳ را برد و از سوی کانادا برای اسکار خارجی زبان معرفی شد.
«مرگ میآید و چشمانت را میگیرد» یکی از پروژههای پنجمین دوره ساخت مشترک در سن سباستین ۲۰۱۶ بود که با بازی آمپارو نوگوئرا و جویتا فیگوئرا ساخته شده است. تورس لیوا کارگردان این فلم است.
در کمدی «تالاسو» ساخته گیوم نیکلو، میشل اولبک نویسنده مشهور فرانسوی و ژرار دو پاردیو یکدیگر را در مرکز تراپی کنار دریا در کوبورگ ملاقات میکنند. این دو سعی دارند یک رژیم سلامتی را حفظ کنند اما ماجراهایی آنها را از مسیر خود بازمیدارد. نیکلو بار دیگر پس از ساخت «آدمربایی میشل اولبک» در سال ۲۰۱۴، با این نویسنده همراه شده است.
«آدیشن» ساخه بازیگر کهنهکار آلمانی اینا وایز با بازی بازیگر سرشناس نینا هاس در نقش معلم ویولون در یک مدرسه موسیقی در برلین است که یکی از دانشجویانش بیشتر از اعضای خانوادهاش به او وابسته میشود. این فلم محصول مشترک فرانسه- آلمان است.
«یک مرد سیاه سیاه» درباره یک پولیس و یک روزنامهنگار تحقیقی است که درباره مرگ یک بچه در دهکدهای قزاق تحقیق میکنند. یرژانوف کارگردان این فلم قبلا با فلم «مالکان» در سنسباستین حضور داشت و با فلم «بیتفاوتی ظریف دنیا» در بخش نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۸ حاضر بود. «نیروی کار» نیز محصولی از مکزیک و ساخته زونانا است که به عنوان اولین فلم بلندش در جشنواره فلم لوس کابوس برنده شد و در آن با بهره گرفتن از بازیگران حرفهای و آماتور تصویری از مشقتهای گروهی از کارگران ساختمانی که قربانی عدم امنیت کاری هستند را ارایه کرده است.
امسال شصت و هفتمین دوره جشنواره سن سباستین از ۲۰ تا ۲۸ سپتمبر برگزار می شود.
پیشتر اسامی فلم‌‌های حاضر در بخش جانبی «صدفها» اعلام شده بود که «پارازیت» یا «انگل» برنده نخل طلای جشنواره فلم کن امسال، از جمله آنها بود. همچنین اسامی ۱۴ فلم حاضر در بخش رقابتی «کارگردانان نو» نیز اعلام شده که همراه با یک جایزه ۵۰ هزار یورویی برای کارگردان و توزیعکننده فلم برنده خواهد بود.