صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«عقیده» نولان رونمایی شد

«عقیده» نولان رونمایی شد

در حالی که کسی انتظار انتشار تیرز فلم جدید نولان را نداشت، این تیزر پیش از نمایش فلم «هابز و شاو» کمپانی یونیورسال، به صورت آیمکس در سالنهای سینما نمایش داده شد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، تیزر فلم جدید کریستوفر نولان با عنوان «عقیده» یا «اصل» دیده شد.
هر چند این تیزر به صورت آنلاین منتشر نشده اما کریستوفر نولان پنجشنبه شب یک غافلگیری بزرگ برای علاقهمندانش داشت. وی که پروژه جدیدش را در کمال مخفی کاری پیش برده، در حالی که همه تصور میکردند فلمبرداری فلمش از اواخر امسال شروع میشود، تیزری از این فلم را که با عنوان «عقیده» ساخته میشود، نشان داد.
این تیزر کوتاه پیش از نمایش فلم «هابز و شاو» یونیورسال به صورت آیمکس نمایش داده شد.
این تیزر که به سختی به یک دقیقه میرسد، با سوراخ گلولهای شروع میشود که در شیشه ایجاد شده است. پشت شیشه جان دیوید واشینگتن ایستاده است. نریشن روی تصویر میگوید: «زمان یک شخصیت جدید فرا رسیده است». شخصیتی که واشینگتن نقش او را ایفا میکند جلو میآید تا شیشه را بررسی کند. این تصویر یادآور بروس وین است که در فلم «شوالیه تاریکی» در سال ۲۰۰۸ از اصابت گلوله در امان مانده بود. سپس این کلمات به گوش میرسد: «زمان یک جور ماموریت جدید است». بعد گروهی دیده میشوند که باید اعضای یک تیم ویژه باشند و به سرعت نمایی از واشینگتن در یک حرکت اکشن دیده میشود و بعد او با ماسک اکسیژنی روی صورتش دیده میشود که به آرامی نفس میکشد.
موسیقی این تیزر نیز متفاوت است.  آهنگساز «عقیده» لودویگ گورانسون است که آهنگساز فلم‌‌هایی چون «کرید» و «پلنگ صورتی» بوده است.
الیزابت دبیکی و رابرت پتینسون هم از گروهی هستند که واشینگتن را همراهی میکنند.
گفته شده این فلم به نوعی یادآور «سرآغاز» یا «تلقین» است و قهرمان متفاوتی دارد که به نوعی الهامگرفته از فلم‌‌های جیمز باند است.
نحوه نوشتن عنوان فلم «TENET » هم متفاوت است و E در جهت منفی نوشته میشود.
نولان معمولا برای ساخت تیزرهای متفاوت شناخته می شود که اطلاعاتی درباره فلم ارایه نمیکند. تیرز «شوالیه تاریک» در سال ۲۰۰۸ تنها شامل یک مونولوگ از شخصیت مایکل کین و شخصیت جوکر هیث لجر بود.
هنوز روشن نیست که کدام نمایشهای «هابز و شاو» با تریلر «عقیده» همراه هستند و کمپانی برادران وارنر نیز هیچ توضیحی در این باره نداده است. «عقیده» هم اکنون در دست ساخت است و به صورت ترکیبی از آیمکس و ۷۰ میلیمتری ساخته می شود.
فلم قرار است ۱۷ جولای ۲۰۱۰ اکران شود.
این پروژه یکی از مخفیترین پروژههای هالیوود است و تاکنون برای درز نکردن اطلاعاتی درباره آن به بهترین نحوی عمل شده است. نه تنها خود کارگردان و کمپانی سازنده بلکه عوامل درونی صنعت سینما نیز هیچ اطلاعاتی از این فلم درز ندادند.
تنها یک منبع درونی تاکنون افشا کرده که فلم یک فلم اکشن تمام عیار، به شیوه آیمکس و به نوعی با الهام از آثار هیچکاک خواهد بود.
آرون تیلور-جانسون، کنت برانا، مایکل کین، دیمپل کاپادی و کلمنس پوسی دیگر بازیگران فلم هستند.