صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اسکورسیزی جشنواره فلم‌ نیویورک را افتتاح می‌کند

اسکورسیزی جشنواره فلم‌ نیویورک را افتتاح می‌کند

فلم سینمایی «مرد ایرلندی» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در جشنواره فلم نیویورک نمایش داده می شود.
به نقل از ورایتی، ساخت فلم درام و جنایی جدید مارتین اسکورسیزی به خاطر جوان سازی ستارگانش یعنی آل پاچینو و رابرت دنیرو مدتها به طول انجامید.
اما حالا مشخص شده که ساخت این فلم به زودی به پایان میرسد و در جشنواره فلم نیویورک به عنوان فلم افتتاحیه به نمایش گذاشته خواهد شد؛ اسکورسیزی شاید مهمترین فلم ساز نیویورکی باشد و همچنین با کنت جونز، رئیس این جشنواره رابطه نزدیکی دارد.
پیش از این به خاطر افکتها و همچنین طولانی شدن تدوین، زمزمههایی به گوش میرسید که ساخت این فلم تا شروع این جشنواره تمام نخواهد شد.
فلم سینمایی درام و جنایی «مرد ایرلندی» حدود ۱۶۰ میلیون دالر بودجه ساخت به خود اختصاص داده است و یکی از بختهای نتفلیکس در جوایز اسکار است. این فلم نهمین همکاری مشترک دنیرو و اسکورسیزی و اولین باری است که پاچینو در فلمی به کارگردانی اسکورسیزی بازی میکند. جو پشی و هاروی کیتل دو همکار طولانی مدت اسکورسیزی به همراه باب کاناوال، آنا پاکوین و ری رمانو دیگر بازیگران این فلم سینمایی هستند.
بر اساس کتاب «شنیدم که خانه را رنگ کردی» به نوشته چالز برندت، فلم مرد ایرلندی بر روی روابط رئیس اتحادیه کارگردی و یک قاتل حرفهای به نام فرانک شیران (دنیرو) و جیمی هوفا (پاچینو) تمرکز کرده است، که رئیس تیم آنها پس از یک اتفاق راز آلود در سال ۱۹۷۵ ناپدید میشود و در سال ۱۹۸۲ خبر مرگ او منتشر میشود. این فلم پاییز امسال در سالنهای انتخابی و همچنین شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد.
با اوجود اینکه بیشتر اعضای این فلم در چند فلم مثل «خیابانهای پایین شهر»، «گاو وحشی» با اسکورسیزی همکاری داشته اند، اما هیچکدام از آنها در یک دهه گذشته با وی فلمی کار نکرده اند. آخرین همکاری دنیرو و پشی با وی مربوط به سال ۱۹۹۵ میشود.
جشنواره ۱۷ روزه فلم نیویورک، در تاریخ ۲۷ سپتمبر کارش را آغاز میکند و تا ۱۳ اکتبر ادامه خواهد داشت.