صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«اسپایدرمن» میلیاردی شد ؛ چهلمین فلم‌ تاریخ در کلوپ ۱۰ رقمی‌ها

«اسپایدرمن» میلیاردی شد ؛ چهلمین فلم‌ تاریخ در کلوپ ۱۰ رقمی‌ها

«اسپایدر من: دور از خانه» فروشش را از یک میلیارد دالر عبور داد و به صف میلیاردیها پیوست.
به نقل از ورایتی، «اسپایدرمن: دور از خانه» چهلمین فلم تاریخ شد که موفق شد تا فروشش را از مرز یک میلیارد دالر عبور دهد و نام خود را به عنوان نخستین فلم میلیارد دالری در میان تمامی فلم‌‌های «مرد عنکبوتی» ثبت کند.
این فلم که با بازی تام هالند در نقش مرد عنکبوتی ساخته شده پنجشنبه شب به این مرز رسید و پرفروشترین فلم اقتباس شده از شخصیت «مرد عنکبوتی» لقب گرفت.
این فلم که ۳۳۴ میلیون دالر در آمریکای شمالی فروش کرده، بار دیگر داستان پیتر پارکر ۱۶ ساله را روایت میکند که باید برای نجات دنیا تلاش کند و این در حالی است که به یک سفر مدرسهای رفته و در اروپا به سر میبرد. جیک جیلنهال بازیگر جدید این مجموعه است و ساموئل ال جکسون، زندایا، کوبی اسمالدرز، جان فاورو، جیکوب باتالون و ماریسا تومی نیز نقشهای فلم‌‌های قبلی خود را تکرار کردهاند. در میان فلم‌‌های مختلف «اسپایدرمن» قسمت سوم که با نام «اسپایدرمن ۳» به کارگردانی سم ریمی و بازی توبی مگوایر در سال ۲۰۰۷ اکران شد، بیشترین فروش را داشت و ۸۹۰ میلیون دالر را ثبت کرده بود.
در میان فلم‌‌های سونی که در فهرست میلیاردیها جای گرفتهاند، تنها «اسکایفال» پیش از این به این مرز رسیده بود و در سال ۲۰۱۲ به فروش ۱.۱۱ میلیاردی دست یافت و اکنون در ردیف ۲۵ از میان فلم‌‌هایی جای دارد که از مرز میلیارد عبور کردهاند. «اسپایدرمن: دور از خانه» دومین فلم پرفروش این کمپانی شده است و پس از آن «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» با فروش ۹۶۳ میلیون دالر جای دارد. «اسپایدرمن: دور از خانه» پنجمین فلم پرفروش از مجموعه فلم‌‌های «اسپایدرمن» در بازار آمریکای شمالی است و پایینتر از «بازگشت به خانه» و سهگانه ریمی قرار دارد.
این فلم در چین ۲۰۴ میلیون دالر، در کره جنوبی ۵۶ میلیون دالر، در بریتانیا ۳۶ میلیون دالر، در مکزیک ۳۰ میلیون دالر، در جاپان ۲۶ میلیون دالر، در برزیل ۲۵ میلیون دالر و استرالیا ۲۴ میلیون دالر فروش داشته است.
به نظر میرسد فلم بعدی که از مرز یک میلیارد دالر عبور میکند «علاءالدین» دیزنی باشد که با بازی ویل اسمیت تاکنون ۳۴۱ میلیون دالر در آمریکا و ۶۴۸ میلیون دالر در بازار بینالمللی فروخته است. برای «شیر شاه» نیز چنین جایگاهی متصور است.