صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«شیر شـاه» سلطان باکس‌آفیس شد

«شیر شـاه»  سلطان باکس‌آفیس شد

فلم لایو اکشن «شیر شاه» با فروش ۱۸۵ میلیون دالری در سه روز افتتاحیهاش خوش درخشید.
به نقل از ورایتی، داستان سیمبا و موفاسا این بار به کارگردانی جان فاورو، از نمایش در ۴۷۵۶ سالن سینما در آمریکای شمالی در سه روز اول اکرانش ۱۸۵ میلیون دالر فروش کرد.
دیزنی با این فلم بار دیگر یک رکورد به جای گذاشت و عنوان پرفروشترین فلم ماه جولای را از آن خود کرد. این فلم در عین حال پس از «انتقامجویان: پایان بازی» که کارش را با فروش ۳۷۵ میلیون دالر در افتتاحیه شروع کرده بود، دومین فلم پرفروش سال در افتتاحیهاش شد.
در بازار بینالمللی نیز «لاین کینگ» ۲۶۹ میلیون دالر فروش کرد تا فروشی ۴۳۳ میلیون دالری را در سطح جهان به ثبت برساند. البته باید فروش فلم در چین را که از هفته پیش شروع شده بود و برابر با ۹۸ میلیون دالر است به این مجموعه اضافه کرد تا مجموع فروش فلم به دست آید که برابر ۵۳۱ میلیون دالر است.
کتلین تاف رییس توزیع جهانی دیزنی درباره موفقیت این فلم گفت: «شیرشاه» چنان جایگاهی در فرهنگ پاپ به دست آورده که شاهد حضور مردمانی از فرهنگهای مختلف برای تماشای فلم هستیم و باید بگویم هر کسی دوست دارد به نوعی بخشی از این فلم باشد.
دیزنی به جز «شیرشاه» تاکنون ۵ فلم دیگر از دنیای انیمیشن خود را به فلم زنده تبدیل کرده که «دیو و دلبر» در سال ۲۰۱۷ با افتتاحیه ۱۷۴ میلیون دالری، «آلیس در سرزمین عجایب» در سال ۲۰۱۰ با افتتاحیه ۱۱۶ میلیون دالری، «کتاب جنگل» فاورو در سال ۲۰۱۶ با افتتاحیه ۱۰۳ میلیون دالری از جمله آنهاست. فلم بعدی نیز «علاءالدین» گای ریچی با افتتاحیه ۹۱.۵ میلیون دالری است که در نهایت فروشش از یک میلیارد دالر در سطح جهان فراتر رفت. ضعیفترین فلم در این میان «دامبو» تیم برتون بوده است که فروشی ۴۵ میلیون دالری را اوایل امسال ثبت کرد. فروش دیگر فلم‌‌های باکس آفیس نیز به این ترتیب است که «اسپایدر من: دور از خانه» فلم دوم باکس آفیس آمریکای شمالی شد و در سومین آخر هفته اکرانش ۲۱ میلیون دالر فروش کرد تا در مجموع در بازار آمریکا به رقم ۳۱۹ میلیون دالر برسد. فروش بینالمللی این فلم ۵۶۹ میلیون دالر بوده است.
جایگاه سوم از آن «داستان اسباببازی ۴» دیزنی با فروش ۱۴ میلیون دالر دیگر در پنجمین هفته نمایشش در آمریکاست. این فلم در مجموع به فروش ۳۷۵ میلیون دالری در بازار داخلی و فروش ۸۵۹ میلیون دالری در سطح جهان دست یافته است.
فلم شماره ۴ هفته «خزیدن» با فروش ۶ میلیون دالر در بازار داخلی بود تا در مجموع فروشش به ۲۳ میلیون دالر برسد. در مکان پنجم نیز فلم موزیکال «دیروز» ساخته دنی بویل با فروش ۵.۱ میلیون دالر در چهارمین آخر هفته اکرانش جای دارد. این فلم تاکنون به فروش ۵۷.۵ میلیون دالری دست یافته است.