صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ونیز ۲۰۱۹ فلم‌ اختتامیه‌اش را شناخت

ونیز ۲۰۱۹ فلم‌ اختتامیه‌اش را شناخت

جشنواره بینالمللی فلم ونیز ۲۰۱۹ با نمایش فلمی از جوزپه کاپوتوندی کار خود را به پایان میبرد.
به نقل از ورایتی، یک فلم ایتالیایی - آمریکایی با عنوان «کفر نارنجی سوخته» ساخته جوزپه کاپوتوندی به عنوان فلم اختتامیه هفتاد و ششمین دوره جشنواره بینالمللی فلم ونیز معرفی شد.
در این فلم میک جگر، الیزابت دیبیکی، کلیس بنگ و دونالد ساترلند نقشآفرینی میکنند.
این فلم انگلیسی زبان دربارهیک سارق هنری است و اولین حضور کارگردان ایتالیایی کاپوتوندی را از سال ۲۰۰۹ به این سو برای حضور در ونیز رقم زده است.
این کارگردان پیشتر با اولین فلم بلندش «ساعت مضاعف» در لیدو حضور داشت و فلمش جایزه بهترین بازیگر زن را برای نقشآفرینی کِسنیا راپوپورت دریافت کرده بود.
از فلم جدید وی که در بخش غیررقابتی و در روز پایانی جشنواره فلم یعنی ۷ سپتمبر به نمایش درمیآید، در کاتالوگ جشنواره به عنوان فلمی نئونوار یاد شده که داستان آن در فضای معاصر ایتالیا میگذرد و درباره یک منتقد هنری مشهور است که میخواهد دست به سرقت یک نقاشی خاص بزند.
«کفر نارنجی سوخته» داستان شخصیتی کاریزماتیک و منتقدی هنری به نام جیمز فیگوراس (با بازی بنگ) را تعریف میکند که با یک آمریکایی دیگر به نام برنیس هولیس (با بازی دیبیکی) همراه میشود. در معرفی فستیوال نوشته شده است: «او یک ضدقهرمان کلاسیک در حال شکلگیری است که جذابیتی دارد که جاهطلبیهایش را میپوشاند. همراهش هم زنی معصوم است که مشغول گشتن در اروپاست و از آزادی خودش بودن لذت میبرد».
این دو نفر به خانه لوکس دریاچه کومو متعلق به کلکسیونر قدرتمند آثار هنری کسیدی (با بازی جگر) سفر میکنند. میزبان آنها میگوید حامی جروم دبنی (با بازی ساترلند) است که به عنوان «جیدی سلینجر منزوی دنیای هنر» شناخته میشود و در خواستی ساده دارد: از جیمز میخواهد یکی از شاهکارهای دبنی را از استودیوی این هنرمند هر جور که شده بدزدد.
هفتاد و ششمین جشنواره فلم ونیز از ۲۸ اگست تا ۷ سپتمبر (۶ تا ۱۶ سنبله) در لیدو ایتالیا برگزار میشود. برنامه کامل فلم‌‌های حاضر در این دوره پنج شنبه همین هفته اعلام میشود.