صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«دیوید کاپرفیلد» جشنواره فلم‌ لندن را افتتاح می‌کند

«دیوید کاپرفیلد» جشنواره فلم‌ لندن را افتتاح می‌کند

جشنواره فلم لندن کارش را با نمایش فلمی از آرماندو یانوچی با عنوان «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» شروع میکند.
به نقل از آسوشیتدپرس، شصت و سومین دوره جشنواره فلم لندن در بریتانیا از چهارشنبه ۲ اکتبر با پیش نمایش اروپایی فلم «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» ساخته آرماندو یانوچی خالق سریال «ویپ»، در افتتاحیه کلید میخورد.
این فلم پس از آن نمایش جهانی خود را در جشنوارههای دیگر از تورنتو و تلوراید تا نیویورک ادامه خواهد داد.
در این فلم دِو پاتل در نقش دیوید کاپرفیلد بازی کرده و فلم اقتباسی جدید از رمان کلاسیک چارلز دیکنز است. تیلدا سوینتون، هیو لوری، پیتر کاپالدی، بن ویشاو، پل وایتهاوس و گوندولین کریستی دیگر بازیگران این فلم هستند و انتظار میرود بسیاری از آنها در شب افتتاحیه روی فرش قرمز میدان لستر حضور داشته باشند.
یانوچی کار نوشتن فلمنامه این فلم اقتباسی را با سیمون بلکول همکار قدیمیاش انجام داده است. داستان فلم درباره مردی جوان در انگلستان دوره ویکتوریایی است که زندگی پررنجی را سپری کرده و سرانجام نویسنده میشود.
یانوچی کارگردان ۵۵ ساله اسکاتلندی از اینکه فلمش آغازگر جشنواره لندن خواهد بود ابراز خوشحالی کرد.
تریشیا تاتل مدیر جشنواره فلم لندن نیز از آرماندو یانوچی به عنوان یکی از استعدادها و فلمسازان اصیل بریتانیا یاد کرد و فلم او را از ابتدا تا انتها تماشایی خواند. وی در عین حال از هنرنمایی دو پاتل در این فلم نیز تمجید کرد و گفت آغاز شصت و سومین جشنواره فلم لندن با این فلم نه تنها به معنی بسیار سرگرمکننده بودن است بلکه به معنی گرامیداشت و ارج نهادن به قدرت سخاوت و محبت است.
جشنواره فلم لندن ۲۰۱۹ از چهارشنبه ۲ اکتبر تا یکشنبه ۱۳ اکتبر ادامه خواهد داشت.