صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیوید فینچر یک فلم‌ زندگینامه‌ای می‌سازد

دیوید فینچر یک فلم‌ زندگینامه‌ای می‌سازد

دیوید فینچر قرارداد ساخت اولین فلم بلندش را از سال ۲۰۱۴ تاکنون بست.
به نقل از ورایتی، دیوید فینچر کارگردانی فلمی زندگینامهای را درباره هرمن منکیویچ نویسنده فلمنامه «همشهری کین» انجام میدهد. قرار است گری اولدمن در نقش این شخصیت بازی کند.
این فلم با عنوان «منک» بر مبنای فلمنامهای به قلم پدر فقید فینچر ساخته میشود. جک فینچر این فلمنامه را پیش از فوتش در سال ۲۰۰۳ نوشته بود.
داستان اصلی فلم درباره چگونگی نوشته شدن فلمنامه «همشهری کین» توسط منکیویچ است که به یکی از مهمترین فلم‌‌های تاریخ سینما بدل شد. او این فلم‌‌نامه را در همراهی با خود اورسن ولز به عنوان کارگردان فلم نوشت. با وجود همه موفقیتهای فلم ، تنها فلمنامه آن موفق به کسب جایزه اسکار شد.
این فلم قرار است به صورت سیاه و سفید ساخته شود و تولید آن از نوامبر آغاز میشود.
فینچر از تهیه کنندگان فلم خواهد بود.
«منک» اولین فلم بلند فینچر پس از ساخته شدن «دختر رفته» با بازی بن افلک و رزاموند پایک است. او از آن زمان با همکاری نتفلیکس چند برنامه تلویزیونی مانند کارگردانی دو قسمت از فصل اول «خانه پوشالی»، «شکارچی ذهن» و «عشق، مرگ و رباتها» را انجام داد.
اولدمن سال پیش جایزه اسکار را برای ایفای نقش وینستون چرچیل در «سیاهترین ساعت» برد. او پس از آن در چند فلم بازی کرده که فلم استیون سودربرگ و «زن در پنجره» برای نتقلیکس از جمله آنها بوده است.