صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نسخه دیگری از «پدرخوانده ۳»

نسخه دیگری از   «پدرخوانده ۳»

فرانسیس فورد کاپولا تصمیم دارد به مناسبت پنجاهمین سال ساخت «پدرخوانده» نسخه دیگری از فلم «پدرخوانده ۳» را با زمانی کوتاه تر عرضه کند.
به نقل از منابع خبری آمریکا،  در سالهای اخیر فرانسیس فورد کاپولا نسخه های جدیدی از آثار گذشته خود را به نمایش گذاشته است که از آخرین نمونه این آثار باید به «اینک آخرالزمان» اشاره کرد که قرار است تابستان امسال به صورت بلوری،  ۴K و UHD اکران شود. کاپولا به تازگی نیز نسخه جدیدی از «انجمن پنبه» فلم محصول ۱۹۸۴ خود را به پایان رسانده و امیدوار است آن را به زودی به ویدیوی خانگی عرضه کند.
اما سومین فلمی که این روزها کاپولا تصمیم دارد روی آن کار کند، سومین قسمت از سه گانه حماسی «پدرخوانده» محصول ۱۹۹۰ میلادی است؛ فلمی که کاپولا امیدوار است نسخه جدید آن را برای سال ۲۰۲۲ به مناسبت پنجاهمین سال ساخت «پدرخوانده» آماده کند.
خالق «پدرخوانده» ها می خواهد فلم را با عنوان «مؤخره: مرگ مایکل کورلئونه» منتشر کند.
کاپولا در این باره می گوید: می خواهم دوباره امتحان کنم و از کمپانی پارامونت بخواهم به منظور پنجاهمین سال ساخت قسمت اول اجازه انتشار این نسخه را بدهد. می خواهم اینبار از عنوانی استفاده کنم که قبلا سعی کردم آن را استفاده کنم، اما اجازه پیدا نکردم. این عنوان «کودا: مرگ مایکل کورلئونه» است. در واقع عبارت کودا که اصطلاحی در موسیقی است واژه ای است به زبان ایتالیایی به معنی افزوده شده به انتهای یک اثر. به عبارت دیگر شما بخش اول، بخش دوم و بخش پایانی یا مؤخره دارید.
همانند «اینک آخرالزمان» چندین نسخه از «پدرخوانده ۳» موجود است. در کنار نسخه سینمایی نسخه طولانی تر کارگردان هم از این فلم وجود دارد. با این حال ما نمی دانیم نسخه مد نظر کاپولا دقیقا چه تفاوتی با آنها دارد. فقط کاپولا خودش اشاره کرده است که نسخه جدید ۱۴ دقیقه کوتاه تر است.
کاپولا می گوید: این نسخه به اندازه ۱۴ دقیقه کوتاه تر است، معمولا من بر می گردم و فلم ها را طولانی تر می کنم اما اینبار اینگونه موثرتر است. 
با تمام این حرفها کاپولا پیش از آنکه روی این نسخه کار کند باید منتظر اجازه رییس کمپانی پارامونت برای اکران فلم در سال ۲۰۲۲ به مناسبت پنجاهمین سال ساخت «پدرخوانده» باشد.