صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آنتونی هاپکینز «پدر» می‌شود

آنتونی هاپکینز «پدر» می‌شود

آنتونی هاپکینز و اولیویا کولمن دو بازیگر اسکاری در فلمی با عنوان «پدر» همبازی میشوند.
به نقل از ورایتی، آنتونی هاپکینز که برای بازی در «سکوت برهها» جایزه اسکار را برد و اولیویا کولمن که امسال برای «سوگلی» برنده جایزه اسکار شد در فلمی از فلوریان زِلِر با عنوان «پدر» همبازی میشوند.
این فلم اقتباسی از نمایشی به همین نام است.
عکاسی رسمی این فلم همین ماه در بریتانیا شروع میشود.
هاپکینز در این فلم در نقش اصلی بازی میکند. شخصیت وی یک مرد موذی و در عین حال بسیار مستقل است که هر چه سنش بالاتر میرود پذیرش هر نوع کمکی از سوی دخترش به نام «آن» با بازی کولمن را رد میکند. با این حال در موقعیت فعلی کمک به وی ضروری شده و «آن» تصمیم میگیرد با همسرش به پاریس برود. اما پدر سعی دارد تا شرایط خود را تغییر دهد و در همین حال او شروع میکند به بررسی عشقش به اطرافیانش و آنچه در ذهن او و واقعیت وجود دارد.
زلر این فلم را بر مبنای فلمنامهای که خودش با همکاری کریستوفر همپتون نویسنده «تاوان» و «مخاطبان خطرناک» نوشته، کارگردانی میکند.
این فلم با اقتباس از نمایشنامهای ساخته میشود که زلر خودش در سال ۲۰۱۲ آن را نوشت و روی صحنه برد. این نمایشنامه ابتدا در پاریس روی صحنه رفت و با دریافت جایزه مولیر به عنوان بهترین نمایشنامه سال، سپس در برادوی و در وست اِند لندن روی صحنه رفت و با اقبال بسیار رو به رو شد. این نمایشنامه جایزه تونی و اولیویه را برای بهترین بازیگر مرد دریافت کرد.
زلر رماننویس و نمایشنامهنویس است و برنده جایزه معتبر «اینترایه» برای رمانی با عنوان «افسون شیطان» شده است.
گاردین از او به عنوان هیجانانگیزترین نویسنده نمایش در دوران ما یاد کرده است. وی همچنین نویسنده «مادر» و «پسر» هم هست که ادامههایی بر «پدر» هستند.
این سهگانه خانوادگی درباره زمان، خاطره و تعادل است. «پدر» درباره زوال عقل در مردان سالخورده، «پسر» درباره افسردگی مزمن در نوجوانی و «مادر» به میانسالی و افراطها میپردازد.
آنتونی هاپکینز ۸۱ ساله بازیگر، کارگردان، تهیهکننده بریتانیایی در ولز به دنیا آمدهاست.
الیویا کولمن ۴۵ ساله بازیگر باسابقه انگلیسی است که در دو سریال سالهای اخیر «مدیر شب» و «برودچرچ» بازیهای به یاد ماندنی داشته است. وی سال پیش در صدر فهرست صد چهره قدرتمند سال مجله رادیو تایمز قرار گرفت. کولمن نخستین بار سال ۲۰۰۰ با ایفای یک نقش کمدی در قاب تلویزیون دیده شد.