صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تارانتینو فلمش را به کن رساند

تارانتینو فلمش را به کن رساند

فلم تارانتینو یکی از دو فلم جدیدی است که به فهرست رقبای جایزه نخل طلایی هفتاد و دومین دوره جشنواره فلم کن اضافه شد و به این ترتیب شمار این فلمها به ۱۹ فلم رسید.
به نقل از ورایتی، ساعتی پیش دستاندرکاران جشنواره فلم کن اعلام کردند «روزی روزگاری هالیوود» جدیدترین فلم کوئنتین تارانتینو به جشنواره کن امسال میرسد و در بخش رقابتی به نمایش درمیآید.
«اینترمزو» جدیدترین فلم عبداللطیف کشیش نیز به فهرست رقبای جایزه نخل طلایی ۲۰۱۹ اضافه شد. او نخل طلای برترین کارگردان کن را برای «آبی گرمترین رنگ است» دریافت کرده بود.
روز ۱۸ اپریل که فهرست شرکت کنندگان در کن امسال اعلام شد پییر لسکور رئیس و تییری فرمو مدیر جشنواره فلم کن اعلام کردند این فلم از نظر فنی هنوز آماده نیست اما آنها امیدوارند به موقع آماده شود تا بلافاصله وارد بخش رقابتی امسال شود.
لسکور تاکید کرده بود تارانتینو مشتاق است به کن برگردد ولی از آنجا که فلم او به صورت ۳۵ میلیمتری فلمبرداری شده، آماده کردن آن کار جدیتری است.
«اینترمزو» نیز در ادامه فلم «مکتوب» کشیش ساخته شده که سال ۲۰۱۷ در جشنواره ونیز به نمایش درآمد.
امسال آلخاندرو گونزالس ایناریتو ریاست هیأت داوران بخش رقابتی را برعهده دارد و یورگوس لانتیموس، پاول پاولیکوفسکی، ال فانینگ، کلی رایکارت، آلیس رورواچر، رابین کامپیو، انکی بی لال و میمونا اندیایه اعضای داوران را تشکیل میدهند.