صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۹ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیزنی ۵ میلیون دالر برای بازسازی نوتردام داد

دیزنی ۵ میلیون دالر برای بازسازی نوتردام داد

تلاش برای بازسازی کلیسای نوتردام ادامه دارد و در این راه کمپانی دیزنی نیز ۵ میلیون دالر اهدا کرد.
به نقل از آسوشیتدپرس، به دنبال آتشسوزی در نوتردام در روز دوشنبه و ایجاد موجی جهانی برای حمایت از بازسازی آن، کمپانی دیزنی که سال ۱۹۹۶ انیمیشن «گوژپشت نوتردام» را برمبنای رمان ویکتور هوگو به همین نام در سال ۱۸۳۱ ساخته بود، اعلام کرد ۵ میلیون دالر به این حرکت کمک میکند. انیمیشن دیزنی که نامزدی اسکار را کسب کرده بود با صداپیشگی دمی مور، کوین کلاین و جیسون الکساندر ۳۱۵ میلیون دالر در سراسر جهان فروش کرد.
باب ایگر مدیرعامل دیزنی با اعلام این خبر گفت نوتردام یک نماد جهانی از امید و زیبایی است که به عنوان قلب پاریس شناخته میشود و کمپانی والت دیزنی در چنین موقعیتی در کنار دوستانش میایستد تا این شاهکار بشری به جایگاه خود بازگردد.
این ۵ میلیون دالر از سوی پارک موضوعی دیزنیلند پاریس برای این کار اختصاص یافته است.
چهرههای شاخص مد فرانسه شامل گوچی، سن لوران، لویی ویتون و دیور تاکنون ۳۰۰ میلیون یورو به این کار کمک کردهاند. لورئال نیز ۲۰۰ میلیون و در مجموع با کمکهای کوچکتر تاکنون ۶۵۰ میلیون یورو (۷۳۴ میلیون دالر) برای این کار جمع شده است.
شهر کن با همکاری جشنواره کن ۱۳ هزار دالر به این امر اختصاص داد و تیری فرمو و پییر لسکور مدیران این جشنواره در حال مذاکره با هالیوود برای بهره گرفتن از کمکهای مالی آنها هستند.
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفته است این کلیسا را ظرف ۵ سال تعمیر و ترمیم میکند.