صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم‌هایی که در «ترایبکا ۲۰۱۹» رونمایی می‌شود

فلم‌هایی که در  «ترایبکا ۲۰۱۹» رونمایی می‌شود

جشنواره فلم ترایبکا با انتشار فهرست فلمهای حاضر در این دوره، اولین تجربه کارگردانی کریستوف والتس را نیز در میان آثار حاضر در این دوره قرار داد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره معتبر فلم ترایبکا که در نیویورک برگزار میشود، شماری از فلمهای مطرح جدید را در فهرست فلمهایی قرار داده که امسال قرار است در این جشنواره به نمایش درآیند.
این در حالی است که این جشنواره امسال بخش هفته منتقدان که درباره تاریخ نیویورک است را نیز به برنامههایش اضافه کرده است.
در حالی که امسال هجدهمین دوره ترایبکا برگزار میشود و این جشنواره سینمایی برای نمایش مستندهایش شهرت دارد، برای نخستینبار مستندی با بازی آلک بالدوین را با عنوان «ساخت جان دلورن» درباره خیزش و سقوط دستگاه اتومبیلسازی در دهه ۱۹۸۰ به نمایش درمیآورد. این فلم به کارگردانی دون آرگوست و شینا ام جویس و برمبنای فلمنامه دن گرینی و آلساندرا اورتون ساخت ه شده است.
اولین تجربه کریستوف والتس با عنوان «جورجتاون» که درامی جنایی با فلمنامهای به قلم دیوید اوبون است نیز برای نخستینبار در این جشنواره روی اکران میبیند.
این تریلر درباره یک فعال اجتماعی است که همسرش که خیلی از او بزرگتر بوده مرده پیدا میشود و شوهر او تلاش دارد ثابت کند که بیگناه است. در این فلم والتس در کنار آنت بنینگ، ونسا ردگریو و کوری هاوکینز بازی کردهاند.
مستندی از جرد لتو با عنوان «یک روز در زندگی آمریکا»، «زن آمریکایی» اولین تجربه کارگردانی سمی چلاس تهیهکننده «مد مِن»، «بهشدت شریر، به طرز شوکآوری شیطان و فرومایه» فلم جدید زک افرون، نسخه بلند فلم کوتاه «پوست» که برنده امسال اسکار بود، فلمهای جدید مارگوت رابی، بیلی کریستال و الیجا وود، مستندی درباره گروه راک استرالیایی INXS ، فلم جدید آنتوان فوکا با عنوان «محمد علی» و مستند تیراندازی در مدرسه پارکلند از جمله فلمهایی هستند که در این دوره روی پرده میروند.
مستندهایی از ورنر هرتسوگ و ابل فرارا نیز در این جشنواره دیده خواهد شد.
امسال ترایبکا برای نخستینبار بخش هفته منتقدان را به برنامههایش اضافه کرده که برای نخستینبار است که در جشنواره فلمی در آمریکای شمالی این اتفاق میافتد و در این بخش پنج فلم را به نمایش درمیآورد. ابن بخش بر مبنای نظرات منتقدان نیویورکی انتخاب و اداره میشود که شامل اریک کوئن منتقد و معاون سردبیر «این دی وایر»، کی آستین کالینز منتقد فلم «ونیتیفر»، بیلگه ابیری منتقد فلم «ویلیج وویس»، آلیسون ویلمور منتقد «بازفید نیوز» و امیلی یوشیدا منتقد «نیویورک مگزین» و «والچر» هستند.
کارا کازومانو مدیر فستیوال در این باره در بیانیهای گفت هر فستیوالی به واسطه جامعه خود شکل میگیرد و بازتابی از آن است و ما خوشوقتیم که نیویورک متنوعترین شهر زمین است.
این جشنواره با نمایش مستندی با عنوان «آپولو» ساخته راجر رأس ویلیامز کار خود را آغاز میکند.
در بخش روایت داستانی ۱۰ فلم، در بخش رقابتی مستند ۱۲ فلم، در بخش رقابتی داستان بینالمللی ۱۰ فلم، در بخش داستانی «اسپاتلایت» ۱۵ فلم، در بخش مستند «اسپاتلایت» ۱۶ فلم، در بخش «دیدگاهها» ۱۶ فلم، در بخش هفته منتقدان ۵ فلم، در بخش «نیویورک این طوری است» ۳ فلم، در بخش «نیمه شب» ۵ فلم، در بخش «فلم پلاس» ۱۱ فلم به نمایش درمیآید.
در مجموع ۱۰۳ فلم در این دوره نمایش داده میشود.
هنوز فلم اختتامیه این دوره معرفی نشده است.
هجدهمین دوره جشنواره فلم ترایبکا در سال ۲۰۱۹ و از ۲۴ اپریل تا ۵ ماه میبرگزار میشود.