صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اژدهای تربیت شده در صدر باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت

اژدهای تربیت شده  در صدر باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت

پس از رقابتی شانه به شانه برای کسب جایگاه نخست پرفروشها در باکس آفیس هفتگی آمریکای شمالی، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۳» موفق شد تا جایگاه نخست باکس آفیس را از آن خود کند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، سومین فلم از مجموعه فلمهای «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» با فروش ۳۰ میلیون دالر در دومین هفته اکرانش در آمریکای شمالی موفق شده تا خود را به مرز ۱۰۰ میلیون دالر برساند. این فلم در ۲ هفته اخیر در مجموع ۹۷.۶ میلیون دالر در باکس آفیس داخلی آمریکا فروش کرده است.
«چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» که سومین فلم از این مجموعه است به کارگردانی دین دبلوا ساخته شده و جی باروشل، کیت بلانشت، جرارد باتلر، کریگ فرگوسن، آمریکای فر را و جونا هیل از جمله صداپیشگان آن هستند. این انیمیشن تولید «دریمورکس انیمیشن» و «مد هتر انترتینمنت» است و از یکم مارس در آمریکا اکران شده است.
در همین حال فلم تیلر پری با عنوان «خاکسپاری خانواده مدهآ» نیز شروع خیلی خوبی را تجربه کرد و با فروش ۲۷ میلیون دالری از نمایش در ۲۴۴۲ سالن سینما موفق ظاهر شد. این فلم یازدهمین و آخرین فلم از مجموعه فلمهایی است که با تمرکز بر شخصیتی به نام مدهآ ساخته میشود.
تیلر پری نویسنده، کارگردان و تهیه کننده فلم بوده و در این فلم چندین نقش ایفا کرده است.
از فلمهای جدیدی که در طول هفته اکران شدند اکران محدود «ستارهای متولد شده» دیگر فلم اسکاری امسال است که ۱۲ دقیقه نیز به فلم اضافه شده و از نمایش در ۱۱۵۰ سالن سینما ۱.۸ میلیون دالر فروخت. این فلم در مجموع در باکس آفیس داخلی آمریکا ۲۱۲ میلیون دالر فروخته و فروش آن بیرون از آمریکا ۲۱۴ میلیون دالر بوده است.
در مکان سوم باکس آفیس «آلیتا: فرشته جنگ» جای دارد که در سومین هفته اکرانش ۷ میلیون دالر فروخت و مجموع فروشش را به ۷۲.۲ میلیون دالر رساند. این فلم علمی–تخیلی به کارگردانی رابرت رودریگز ساخته شده و فلمنامه آن نوشته جیمز کامرون و لایتا کالوگیریدیس و اقتباسی از مانگای علمی–تخیلی به همین نام اثر یوکیتو کیشیرو نویسنده جاپنی است. از بازیگران آن میتوان به رزا سلزار در نقش اصلی، در کنار کریستف والتس، جنیفر کانلی، ماهرشالا علی، اد اسکرین، میشل رودریگز و جکی ارل هیلی اشاره کرد.
جایگاه چهارم نیز در اختیار «فلم لگو ۲: قسمت دوم» است که موفق شد تا در چهارمین هفته اکران ۶.۶. میلیون دالر دیگر بفروشد و مجموع فروشش را به ۹۱.۷ میلیون دالر برساند. این فلم که دنباله انیمیشن «فلم لگو» ساخته سال ۲۰۱۴ است در مجموع نتوانست طبق پیشبینیها عمل کند و آنقدر که انتظار میرفت موفق ظاهر شود. فلم اول این مجموعه موفق شده بود در حالی که فقط ۶۰ میلیون دالر بودجه برای ساخت آن صرف شده بود، فروش موفق ۴۶۹ میلیون دالری را در سراسر جهان ثبت کند.
«کتاب سبز» برنده جایزه بهترین فلم اسکار نیز در جدول فروش آخر هفته جایگاه پنجم را کسب کرد و با فروش ۴.۷۱ میلیون دالری در مجموع فروشش در بازار داخلی آمریکا را به ۷۵.۹ میلیون دالر رسانده است.
«جنگ با خانواده من»، «رمانتیک نیست؟»، «گرتا»، «آنچه مردان میخواهند» و «روز مرگ خوشی داشته باشی» دیگر فلمهایی هستند که از رده ۶ تا ۱۰ جدول پرفروشهای آمریکا را به خود اختصاص دادهاند.