صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«کتاب سبز» بهترین فلم اسکار ۲۰۱۹ شد

«کتاب سبز» بهترین فلم اسکار ۲۰۱۹ شد

نود و یکمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار در دالبی تیهتر شهر لسآنجلس برگزار و طی آن فلم «رٌما» برنده اسکار بهترین فلم خارجی زبان و «کتاب سبز« برنده اسکار بهترین فلم شد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، مراسم نود و یکمین دوره جوایز اسکار در دالبی تیهتر شهر لس آنجلس برگزار شد، این مراسم برای اولین بار طی ۳۰ سال اخیر بدون مجری برگزار شد.
برندگان بخشهای مختلف این دوره از جوایز اسکار به شرح ذیل معرفی میشوند؛
بهترین فلم:

«پلنگ سیاه»
«کو کلاکس کلان سیاهپوست»
«راپسودی بوهمی» (حماسه کولی)
«سوگلی»
برگزیده: «کتاب سبز»
«رُما»
«ستارهای متولد شده»
«معاون»
بهترین کارگردانی:

اسپایک لی برای «کو کلاکس کلان سیاهپوست»
پاول پاولیکوفسکی برای «جنگ سرد»
یورگوس لانتیموس برای «سوگلی»
برگزیده: آلفونسو کوارون برای «رُما»
آدام مککی برای «معاون»
بهترین بازیگر مرد

 

کریستین بیل برای «معاون»
بردلی کوپر برای «ستارهای متولد شده»
ویلم دافو برای «در دروازه ابدیت»
برگزیده: رامی مالک برای «حماسه کولی»
ویگو مورتنسن برای «کتاب سبز»
بهترین بازیگر زن

یالیتزا آپاریسیو برای «رُما»
گلن کلوز برای «همسر»
برگزیده: الیویا کلمن برای «سوگلی»
لیدی گاگا برای «ستارهای متولد شده»
ملیسا مککارتی برای «هیچوقت میتوانی مرا ببخشی؟»
بهترین بازیگر مرد مکمل

ماهرشالا علی برای «کتاب سبز»
آدام درایور برای «کو کلاکس کلان سیاهپوست»
سام الیوت برای «ستارهای متولد شده»
ریچارد ای. گرانت برای «هیچوقت میتوانی مرا ببخشی؟»
سام راکول برای «معاون»
بهترین بازیگر زن مکمل

ایمی آدامز برای «معاون»
مارینا دی تاویرا برای «رُما»
برگزیده: رجینا کینگ برای «اگر بیل استریت میتوانست حرف بزند»
اما استون برای «سوگلی»
ریچل وایس برای «سوگلی»
بهترین فلمنامه غیراقتباسی

«سوگلی»، دبرا دیویس، تونی مکنامارا
«فرست ریفورمد» (اولین اصلاحشده)، پل شریدر
برگزیده: «کتاب سبز»، پیتر فارلی، نیک والهلونگا، برایان هیز کری
«رُما»، آلفونسو کوارون
«معاون»، آدام مککی
بهترین فلمنامه اقتباسی

«ترانه باستر اسکراگز» نوشته جوئل و ایتن کوئن
برگزیده: «کو کلاکس کلان سیاهپوست» نوشته  چارلی واکتل، دیوید رابینوویتز، کوین ویلمات، اسپایک لی
«هیچوقت میتوانی مرا ببخشی؟» نوشته نیکول هولوفسنر، جف ویتی
اگر بیل استریت میتوانست حرف بزند» نوشته بری جنکینز
«ستارهای متولد شده» نوشته اریک راث، بردلی کوپر و ویل فترز
بهترین فلم بلند انیمیشن

«شگفتانگیزان ۲» ساخته براد برد
«جزیره سگها» ساخته وس اندرسن
«میرای از آینده» ساخته مامورو هوسودا
«رالف اینترنت را خراب میکند» ساخته ریچ مور، فیل جانستن
برگزیده: «اسپایدرمن: در اسپایدر ورس» ساخته پیتر رمزی، رابرت پرسیکتی جونیر و رادنی راتمن
بهترین فلمبرداری

«سوگلی»، رابی رایان
«هرگز رو برنگردان»، کالب دشانل
برگزیده: «رُما»، آلفونسو کوارون
«ستارهای متولد شده»، متی لیباتیک
«جنگ سرد»، لوکاش شال
بهترین طراحی لباس

«ترانه باستر اسکراگز»، مری زافرس
برگزیده: «پلنگ سیاه»، روث ای. کارتر
«سوگلی»، سندی پوئل
«مری پاپینز بازمیگردد»، سندی پوئل
«ماری ملکه اسکاتلندیها»، الکساندر برن
بهترین مستند بلند

برگزیده: «سولوی آزاد» ساخته الیزابت چای واسارهی، جیمی چین
«هیل کانتی امروز صبح، امروز غروب» ساخته رامل راس
«Minding the Gap » ساخته بینگ لئو
«پدرها و پسرها» ساخته طلال درکی
«آربیجی» ساخته بتسی وست، جولی کوهن
بهترین مستند کوتاه

«گوسفند سیاه» ساخته اد پرکینز
«بازی آخر» ساخته راب اپستاین، جفری فریدمن
«قایق نجات» ساخته اسکای فیتزجرالد
«شبی در باغ» ساخته مارشال کری
برگزیده: «تناوب، آخر جمله» ساخته رایکا زهتابچی
بهترین تدوین

«کو کلاکس کلان سیاهپوست»، بری الکساندر براون
برگزیده: «راپسودی بوهمی» جان آتمن
«سوگلی»، یورگوس لانتیموس
«کتاب سبز»، پاتریک جی. دان ویتو
«معاون»، هنک کوروین
بهترین فلم خارجیزبان

«کفرناحوم» ساخته نادین لبکی (لبنان)
«جنگ سرد» ساخته پاول پاولیکوفسکی (لهستان)
«هرگز رو برنگردان» ساخته فلوریان هنکل فون دونرسمارک (آلمان)
برگزیده: «رُما» ساخته آلفونسو کوارون (مکزیک)
«دله دزدها» ساخته هیروکازو کورئیدا (ژاپن)
بهترین چهرهپردازی و مو

«مرز»، گوران لوندستروم، پاملا گولدامر
«ماری ملکه اسکاتلندیها»، جنی شیرکور
برگزیده: «معاون»، کیت بیسکو، پاتریشیا دیهنی، گرگ کانم، کریس گالاهر
بهترین موسیقی

برگزیده: «پلنگ سیاه»، لودویگ گورانسون
«کو کلاکس کلان سیاهپوست»، ترنس بلانچارد
«اگر بیل استریت میتوانست حرف بزند»، نیکلاس بریتل
«جزیره سگها»، الکساندر دپلا
«مری پاپینز بازمیگردد»، مارک شیمن
بهترین ترانه

«همه آن ستارهها» کندریک لامار، آنتونی تیفیث، سونویو، اسزدآ، آل شاکس، اجراشده توسط کندریک لامار و اسزدآ  از فلم «پلنگ سیاه»
«من میجنگم» دایان وارن، اجراشده توسط جنیفر هادسن از فلم «آربیجی»
«جایی که چیزهای گمشده میروند» مارک شیمن، اسکات ویتمن، اجراشده توسط امیلی بلانت از فلم «مری پاپینز بازمیگردد»
برگزیده: «سطحی» لیدی گاگا، مارک رانسن، آنتونی رزاماندو، اندرو وایات، اجراشده توسط بردلی کوپر و لیدی گاگا  از فلم «ستارهای متولد شده»
«وقتی یک کابوی مهمیزش را با بال عوض میکند» دی راولینگز و جیلیان ولش، اجراشده توسط ویلی واتسن و تیم بلیک نلسن از فلم «ترانه باستر اسکراگز»
بهترین طراحی صحنه

: «پلنگ سیاه»، هانا بیکلر، جی هارت
«سوگلی»، فیونا کرامبی، آلیس فلتن
«اولین انسان»، ناتان کراولی، کتی لوکاس
«مری پاپینز بازمیگردد»، جان میره، گوردون سیم
«رُما»، یوخینیو کابایرو، باربارا انریکز
بهترین فلم کوتاه انیمیشن

«رفتار حیوانی»، آلیسن اسنودن، دیوید فاین
برگزیده: «بائو»، دومی شی
«اواخر عصر»، لوییز بگنال
«قدم کوچک»، اندرو چسورث، بابی پونتیلاس
«تعطیلات آخر هفته»، ترهور خیمنز
بهترین فلم کوتاه زنده

«بازداشت»، وینسنت لمبی
«فاو»، ژرمی کومت
«مارگریت»، ماریان فارلی
«مادر»، رودریگو سوروگوین
برگزیده: «پوست»، گای ناتیو
بهترین تدوین صدا

«پلنگ سیاه»، بنجامین ای. برت، استیو بودکر
برگزیده: «راپسودی بوهمی» جان وارهرست، نینا هارستون
«اولین انسان»، آی-لینگ لی، میلدرد لاترو مورگان
«یک مکان آرام»، اریک آدال، ایتن فان در رین
«رُما»، سرخیو دیاز، اسکیپ لیوزی
بهترین صداگذاری

«پلنگ سیاه»، بنجامین ای. برت، استیو بودکر
برگزیده: «راپسودی بوهمی»، جان کاسالی، تیم کاواگین، نینا هارتستون، پل مسی، جان وارهرست
«اولین انسان»، مری اچ. آلیس، میلدرد لاترو مورگان، آی-لینگ لی، فرانک آ
«رُما»، سرخیو دیاز، اسکیپ لیوزی
«ستارهای متولد شده»، استیو مارو، آلن رابرت موری، جیسن رودر، تام اوزانیچ، دین زوپانچیچ
بهترین جلوههای تصویری

«انتقامجویان: جنگ بینهایت»، دان دلیو، راسل ارل، کلی پورت، دان سیودیک
«کریستوفر رابین»، کریستوفر لارنس، مایکل ایمز، تئو جونز، کریس کوربولد
برگزیده: «اولین انسان»، پل لمبرت، جی. دی. اشوالم، ایان هانتر، تریستان مایلز
«بازیکن شماره یک آماده»، متیو ای. باتلر، گریدی کافر، راجر گایت، دیوید شرک
«سولو: داستانی از جنگهای ستارهای»، راب برداو، پاتریک توباخ، نیل اسکانلان، دامینیک تویی