صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تاکید HBO بر پخش مستندی علیه «مایکل جکسون»

تاکید HBO بر پخش مستندی علیه  «مایکل جکسون»

علی رغم اعتراض خانواده و طرفداران «مایکل جکسون»، شبکه تلویزیونی «اچ بی او» اعلام کرد در موعد تعیین شده، مستند «ترک نِوِرلند» را به نمایش میگذارد.
به نقل از وِرایِتی، شبکه تلویزیونی «اچ بی او» اعلام کرده که در موعد مقرر مستند رسواکننده «مایکل جکسون» با عنوان «ترک نِوِرلند» به روی آنتن خواهد برد.
«کِیسی بلویز» رئیس برنامهریزی این شبکه آمریکایی در گفتگو با وِرایِتی اعلام کرد: «برنامه ما تغییر نخواهد کرد. ما تاریخ پخش این مستند (با نام «ترک نِوِرلند») را اعلام کردهایم و در موعد مقرر روی آنتن خواهد رفت.»
شنبه در ادامه واکنشها و اعتراضات خانواده و طرفداران «مایکل جکسون» خواننده فقید پاپ، مبنی بر عدم پخش این مستند که حاوی داستان دو مرد به نامهای «وِید رابسون» و «جیمز سِیفچاک» است که اظهار داشتهاند در کودکی از سوی مایکل جکسون مورد تجاوز جنسی قرار گرفتهاند، خانواده این خواننده جنجالی در نامهای خواستار پخشنشدن این مستند شدند. آنها این مستند را فلمی یک جانبه و برنامهای احساسی خواندند و آن را شرمآورترین برنامهای عنوان کردند که اچبیاُ در تمام تاریخ خود قرار است پخش کند.
این مستند ۴ ساعته به کارگردانی «دَن رید» که داستان تجاوز مایکل جکسون به دو پسر بچه است، قرار است در دو قسمت و در تاریخ سوم و چهارم ماه مارس از شبکه تلویزیونی اچ  بی او پخش شود.
آقای بلویز، مدیر برنامهریزی این شبکه در ادامه گفتگوی خود با ورایتی افزود: «امیدواریم مردم هر آنچه را که در این مستند میبینند به درستی قضاوت کنند. دیدن داستان و شرح ماجرای این دو مرد و هرآنچه که در دوران کودکی و در مورد این موضوع تجاوز جنسی بر آنان گذشته است، ارزش دیدن و قضاوت کردن دارد. من بر این عقیدهام که هرکسی که فلم را ببیند به راحتی میتواند حقیقت موضوع را دریابد.»
او در مورد معیارهای پخش فلم و مستند در شبکه متبوع خود افزود: «این فلم کاملا با معیارهای شبکه ما همخوانی دارد و حائز استانداردهای لازم برای پخش است. ما سابقه طولانی در پخش مستند داریم و به عقیده من این مستند یکی از مهمترینهای آنهاست و پیامی بسیار قدرتمند دارد. به نظر من این دو مرد بسیار شجاع بودهاند که داستان و سرگذشت خود را به اشتراک گذاشتهاند و آن را مهیای شنیدن کردهاند.»