صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۷ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

منتقدان لندنی هم «روما» و «سوگلی» را پسندیدند

منتقدان لندنی  هم «روما» و «سوگلی» را پسندیدند

حلقه منتقدان لندن «روما» و «سوگلی» را بهعنوان برندگان این دوره خود انتخاب کردند.
به نقل از ورایتی، کمدی سلطنتی یورگوس لانتیموس با دریافت چهار جایزه از حلقه منتقدان لندن پیشتاز این جوایز شد و آلفونسو کوارون جایزه اصلی این منتقدان را از آن خود کرد.
«روما» ساخته آلفونسو کوارون پس از آن که برنده جایزه اصلی منتقدان آمریکایی شد این بار موفق شد تا در آن سوی دنیا نیز بتواند جایزه منتقدان فلم لندن را از آن خود کند.
یک هفته پس از آن که این فلم با دریافت ۷ نامزدی بفتا صدرنشین جوایز بریتانیا هم شد، موفق شد تا جایزه اصلی منتقدان لندن را نیز از آن خود کند.
در عین حال «سوگلی» یا «محبوب» کمدی سیاه یورگوس لانتیموس که با تمرکز بر تاریخ خلق شده بیشترین جوایز شب پیش را درو کرد و در حالی که در ۱۰ بخش نامزد دریافت جایزه شده بود در نهایت جایزه بهترین بازیگر زن برای اولیویا کولمن، بهترین بازیگر زن مکمل برای ریچل وایز و جایزه فلمنامه را برای دبورا دیویس و تونی مکنامارا دریافت کرد و جایزه بهترین فلم انگلیسی/ ایرلندی سال را نیز از آن خود کرد.
از دیگر برندگان این شب «دیو» جایزه بهترین بازیگر زن بریتانیایی/ ایرلندی را برای بازی جسی باکلی دریافت کرد و «پرنس شاد» نیز برای بازی روپرت ایورت جایزه بهترین بازیگر مرد بریتانیایی/ ایرلندی را کسب کرد و جایزه بهترین فلمساز بریتانیایی/ ایرلندی تازهکار به مایکل پیرس اهدا شد.
پاول پاولیکوفسکی نیز برای رمانس «جنگ سرد» جایزه بهترین فلم خارجی زبان را به خانه برد.
در عین حال آلفونسو کوارون نیز جایزه کارگردان سال را دریافت کرد.
ایتن هاوک نیز برای بازی در «اولین اصلاح شده» درامی به کارگردانی و نویسندگی پل شریدربه عنوان بهترین بازیگر مرد سال انتخاب شد. جایزه بازیگر مرد مکمل سال نیز به ریچارد ای گرانت برای «میتوانی هرگز مرا ببخشی؟» اهدا شد.
در این میان جایزه دیلیش پاول نیز به پدرو آلمادوار اهدا شد.