صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«کتاب سبز» از «روما» سبقت گرفت

«کتاب سبز» از «روما»  سبقت گرفت

مراسم هفتاد و ششمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب صبح امروز در هتل بورلی هیلتون برگزار شد و برگزیدگان بخشهای مختلف آن معرفی شدند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، مراسم هفتاد و ششمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب برگزار شد و فلم «کتاب سبز» با دریافت ۳ جایزه از فلم «روما» که توانست ۲ جایزه را از آن خود کند، سبقت گرفت.
در این مراسم کریستین بیل، مایکل داگلاس، گلن کلوز و ماهرشالا علی از جمله بازیگران شناخته شدهای بودند که توانست جایزه بازیگری گلدن گلوب را در بخشهای مختلف دریافت کنند.
فهرست برندگان هفتاد و ششمین دوره جوایز گلدن گلوب در ذیل آمده است:
بهترین فلم درام
کاندیداها: «پلنگ سیاه»، «کلنزمن سیاه»، «راپسودی بوهمی»، «اگر خیابان بیل میتوانست حرف بزند»، «ستارهای متولد شده است»
بهترین فلم کمدی یا موزیکال
کاندیداها: «آسیاییهای خرپول»، «محبوب»، «کتاب سبز»، «بازگشت مری پاپینز»، «معاون»
بهترین کارگردانی
کاندیداها: آلفونسو کوارون «روما»، بردلی کوپر «ستارهای متولد شده است»، پیتر فارلی «کتاب سبز»، اسپایک لی «کلنزمن سیاه»، آدام مککی «معاون»
بهترین بازیگر نقش اول زن درام
کاندیداها: گلن کلوز «همسر»، لیدی گاگا «ستارهای متولد شده است»، نیکول کیدمن «نابودگر»، ملیسا مککارتی «هرگز میتوانی مرا ببخشی؟»، روزاموند پایک «یک زندگی خصوصی»
بهترین بازیگر نقش اول مرد درام
کاندیداها: رامی ملک «راپسودی بوهمی»، بردلی کوپر «ستارهای متولد شده است»، ویلم دفو «در دروازه ابدیت»، لوکاس هجز «پسر پاک شد»، جان دیوید واشنگتن «کلنزمن سیاه»
بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال
کاندیداها: اولیویا کولمن «محبوب»، امیلی بلانت «بازگشت مری پاپینز»، السی فیشر «کلاس هشتم»، شارلیز ترون «تالی»، کنستانس وو «آسیاییهای خرپول»
بهترین بازیگر نقش اول مرد کمدی یا موزیکال
کاندیداها: کریستین بیل «معاون»، لین مانوئل میراندا «بازگشت مری پاپینز»، ویگو مورتنسن «کتاب سبز»، رابرت ردفورد «پیرمرد و اسلحه»، جان سی. رایلی «استن و الی»
بهترین بازیگر نقش مکمل زن
کاندیداها: رجینا کینگ «اگر خیابان بیل میتوانست حرف بزند»، ایمی آدامز «معاون»، کلیر فوی «نخستین انسان»، اما استون «محبوب»، ریچل وایس «محبوب»
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
کاندیداها: ماهرشالا علی «کتاب سبز»، تیموتی شالامی «پسر خوب»، آدام درایور «کلنزمن سیاه»، ریچارد ای گرانت «هرگز میتوانی مرا ببخشی؟»، سم راکول «معاون»
بهترین سریال درام
کاندیداها: «آمریکاییها»، «محافظ»، «بازگشت به خانه»، «کشتن ایو»، «ژست»
بهترین سریال کمدی یا موزیکال
کاندیداها: «روش کامینسکی»، «بری»، «جای خوب»، «شوخی»، «خانم میزل شگفت انگیز»
بهترین سریال کوتاه یا فلم تلویزیونی
کاندیداها: «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»، «روانپزشک»، «فرار به دانمورا»، «چیزهای تیز»، «یک رسوایی خیلی انگلیسی»
بهترین بازیگر زن سریال درام
کاندیداها: ساندرا اوه «کشتن ایو»، کاترینا بلف «غریبه»، الیزابت ماس «سرگذشت ندیمه»، جولیا رابرتز «بازگشت به خانه»، کری راسل «آمریکاییها»
بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی
کاندیداها: مایکل داگلاس «روش کامینسکی»، ساشا بارون کوهن «آمریکا کیه؟»، جیم کری «شوخی»، دونالد گلاور «آتلانتا»، بیل هدر «بری»
بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی
کاندیداها: ریچل بروسنام «خانم میزل شگفتانگیز»، کریستن بل «جای خوب»، کاندیس برگن «مورفی براون»، آلیسون بری «گلاو»، دبرا مسینگ «ویل و گریس»
بهترین بازیگر مرد سریال درام
کاندیداها: ریچارد مدن «بادیگارد»، جیسون بتمن «اوزارک»، استفن جیمز «بازگشت به خانه»، بیلی پورتر «ژست»، متئو رایس «آمریکاییها»
بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فلم تلویزیونی
کاندیداها: دارن کریس «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»، آنتونیو باندراس «نابغه: پیکاسو»، دانیل برول «روانپزشک»، بندیکت کامبربچ «پاتریک ملروز»، هیو گرانت «یک رسوایی خیلی انگلیسی»
بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فلم تلویزیونی
کاندیداها: پاتریشیا آرکت «فرار به دانمورا»، امی آدامز «چیزهای تیز»، کانی بریتون «جان خبیث»، لورا درن «داستان»، رجینا کینگ «هفت ثانیه»
بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فلم تلویزیونی
کاندیداها: پاتریشیا کلارکسون «چیزهای تیز»، الکس بورنستین «خانم میزل شگفت انگیز»، پنه لوپه کروز «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»، تندی نیوتن «وستورلد»، ایوان استراهوفسکی «سرگذشت ندیمه»
بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فلم تلویزیونی
کاندیداها: بن ویشاو «یک رسوایی خیلی انگلیسی»، آلن آرکین در «روش کامینسکی»، کایرن کالکین «جانشینی»، ادگار رامیرز «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی»، هنری وینکلر «بری»
بهترین فلم خارجی
کاندیداها: «روما» مکزیک، «کفرناوم» لبنان، «دختر» بلژیک، «هرگز روی برنگردان» آلمان، «دزدان فروشگاه» ژاپن
بهترین انیمیشن
کاندیداها: «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»، «شگفت انگیزان ۲»، «جزیره سگ ها»، «میرای»، «رالف اینترنت را خراب میکند»،
بهترین فلمنامه
کاندیداها: پیتر فارلی، نیک والهلونگا، برایان کوری «کتاب سبز»، آلفونسو کوارون «روما»، دبورا دیویس و تونی مکنامارا «محبوب»، بری جنکینز «اگر خیابان بیل میتوانست حرف بزند»، آدام مککی «معاون»
بهترین موسیقی اصلی متن
کاندیداها: جاستین هورویتز «نخستین انسان»، مارکو بلترامی «یک مکان ساکت»، الکساندر دسپلا «جزیره سگها»، لودویگ گورانسن «پلنگ سیاه»، مارک شایمن «بازگشت مری پاپینز»
بهترین ترانه
کاندیداها: «ستارهای که متولد شده است»، «پلنگ سیاه»، «دامپلین»، «یک جنگ خصوصی»، «پسر پاک شد»