صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«آکوامن» پرفروش‌ترین فلم تاریخ DC شد

«آکوامن» پرفروش‌ترین فلم  تاریخ DC شد

«آکوامن» بعد از کسب ۱۲.۴ میلیون دالر در ۷۹ بازار بین المللی در روز جمعه به رقم فروش ۶۴۹.۳ میلیون دالر در آنسوی مرزها دست یافت و بدین ترتیب به پرفروش ترین فلم تاریخ DC تبدیل شد.
به نقل از ورایتی، فلم ابرقهرمانی «آکوامن» سال جدید میلادی را نیز با صدرنشینی در گیشه داخلی آمریکا آغاز کرده و برآورد میشود فروش پایان هفتهاش در گیشه داخلی آمریکا به ۳۰ میلیون و پانصد هزار دالر برسد و برای سومین هفته پیاپی در راس گیشه قرار بگیرد.
اما اتفاق مهم برای این فلم ماجراجویانه با شرکت جیسون ماموا زمانی رقم خورد که فلم بعد از کسب ۱۲.۴ میلیون دالر در ۷۹ بازار بین المللی در روز جمعه به رقم فروش ۶۴۹.۳ میلیون دالر در آنسوی مرزها دست یافت و بدین ترتیب به پرفروش ترین فلم تاریخ DC  (دنیای سینمایی DC به مجموعه فلم‌‌های ابرقهرمانی آمریکایی که در یک دنیای مشترک واقع شدهاند و بر اساس شخصیتهای دیسی کامیکس ساخته شدهاند، گفته میشود) در بازارهای بین المللی تبدیل شد. این رکورد پیش از این از آن «شوالیه تاریکی بر میخیزد» ساخته کریستوفر نولان بود که در بیرون از آمریکا به رقم فروش ۶۳۶.۸ میلیون دالر دست یافته بود.
با وجود پیش بینی کاهش ۴۲ درصدی فروش داخلی «آکوامن» در این هفته، تاکنون مجموع فروش فلم در دنیا به ۸۸۷ میلیون و ششصد هزار دالر رسیده است.
اما پس از فلم «آکوامن»، رتبه دوم این آخر هفته به محل نزاع دو فلم «اتاق فرار» و «مری پاپینز برمی گردد» تبدیل شده است و انتظار میرود هر دو این فلمها به رقم فروشی نزدیک به ۱۶ میلیون دالر برسند.
«اتاق فرار» فلم ژانر وحشت روانشناسانه که این هفته با ۲۷۱۷ سالن سینما اکران خود را آغاز کرده است همانگونه که در بالا به آن اشاره شد انتظار میرود تا پایان هفته ۱۶ میلیون دالر به چنگ بیاورد. این میزان فروش افتتاحیه کمی بالاتر از آنچه پیش تر تخمین زده میشد، است.
فلم «اتاق فرار» که محصول سونی است تا روز جمعه ۷.۷ میلیون دالر از آن خود کرده است. آدام رابیتل این فلم را براساس فلمنامهای از براگی شات و ماریا مِلنیک کارگردانی کرده است. تیلور راسل و لوگان میلر نیز بازیگران این فلم هستند.
«اتاق فرار» داستان ۶ غریبه است که خود را در وقایعی که از کنترل آنها خارج است مشاهده میکنند. آنها مجبورند یا بمیرند یا که از هوش خود برای یافتن سرنخ هایی استفاده کنند. فلم در راتن تومیتوز امتیاز ۵۳% و در سینمااسکور درجه B را کسب کرده است.
احتمالا فلم «مری پاپینز بر میگردد» اثر دیزنی نیز جایگاه سوم این هفته را کسب کند. این فلم تاکنون ۱۲۸ میلیون دالر در گیشه داخلی آمریکا و ۸۵.۷ میلیون دالر در خارج از آمریکا فروش داشته است. با این توصیف مجموع فروش فلم تاکنون به رقم ۲۱۳.۷ میلیون دالر رسیده است. در «مری پاپینز برمی گردد» امیلی بلانت در نقش مری پاپینز، پرستار بچهها به همراه لین مانوئل میراندا حضور دارد.
«مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» محصول سونی و «بامبلبی» اثر کمپانی پارامونت نیز دیگر فلمهای پرفروش این هفته هستند که برای کسب جایگاه چهارم گیشه آخر هفته رقابت سختی با یکدیگر دارند. پیش بینی میشود «بامبلبی» با ۱۳ میلیون دالر بالاتر از انیمیشن «مرد عنکبوتی» با ۱۲.۷۵ میلیون دالر قرار بگیرد.
«مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» تا به امروز ۱۲۴ میلیون دالر در گیشه داخلی آمریکا فروش داشته است. این انیمیشن در خارج از مرزهای آمریکا نیز ۱۰۹ میلیون دالر فروخته است. فلم «بامبلبی» هم از گیشه داخلی آمریکا ۸۸ میلیون دالر صید کرده و ۱۰۸ میلیون دالر نیز در بازارهای خارجی به دست آورده است.