صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نتفلیکس مقابل عربستان عقب‌نشینی کرد

نتفلیکس مقابل عربستان عقب‌نشینی کرد

نتفلیکس روز گذشته اول جنوری تایید کرد که یک اپیزود از برنامه «لایحه میهن دوستی با حسن میناج» را از پلتفرم خود در عربستان سعودی حذف کرده است.
به نقل از هالیوود ریپورتر، نتفلیکس روز گذشته اول جنوری تایید کرد که یک اپیزود از برنامه «لایحه میهن دوستی با حسن میناج» را از پلتفرم خود در عربستان سعودی حذف کرده است. این تصمیم را نتفلیکس پس از درخواست دولت عربستان سعودی برای حذف این اپیزود گرفته است.
در این اپیزود بخشی وجود دارد که میناج از دولت عربستان سعودی به سبب قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار واشینگتن پست به شدت انتقاد میکند. او در این اپیزود همچنین محمدبن سلمان ولیعهد عربستان را به دلیل قتل خاشقجی نکوهش میکند. میناج از این اتفاق به عنوان بزرگترین تراژدی دوران محمدبن سلمان یاد کرده است.
حسن میناج در پایان این برنامه به شرکتهای کامپیوتری دره سیلیکون در ایالات متحده آمریکا نیز توصیه میکند روابط اقتصادی خود با عربستان سعودی را برهم بزنند.
آنگونه که نتفلیکس اعلام کرده است این کمپانی از طرف دولت عربستان سعودی یک درخواست قانونی برای حذف این اپیزود از پلتفرم خود دریافت کرده است. دولت عربستان این اپیزود از برنامه را ناقض قانون مبارزه با جرایم سایبری بیان کرده است.
نتفلیکس روز گذشته اول جنوری تایید کرد که اپیزود مورد نظر از سرویسهای مورد استفاده در عربستان سعودی حذف شده است، با این حال اعلام کرد که این اپیزود روی یوتیوب در عربستان سعودی همچنان موجود است و البته در سرویسهای مورد استفاده در ایالات متحده آمریکا نیز کماکان وجود دارد.
یکی از سخنگویان نتفلیکس در بیانیه خود در این باره چنین گفت: ما شدیدا از آزادی هنری حمایت میکنیم ولی بعد از آن که با یک درخواست قانونی معتبر مطابق با قوانین داخلی عربستان سعودی مواجه شدیم این اپیزود را تنها در کشور عربستان سعودی حذف کردیم.
پخش برنامه «لایحه میهن دوستی با حسن میناج» با اجرای میناج گزارشگر سابق دیلیشو از ماه اکتبر سال گذشته در نتفلیکس آغاز شده است.