صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

باراک اوباما فهرست محبوب‌های 2018 خود را منتشر کرد

باراک اوباما فهرست محبوب‌های 2018 خود را منتشر کرد

باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا، بنا به سنتی هر ساله فهرستی از تولیدات فرهنگی مورد علاقه خود در ۱۲ ماه گذشته را منتشر کرد.
به نقل از هالیوودریپورتر، باراک اوباما رییس جمهوری سابق ایالات متحده آمریکا لیستی از فلم ، کتابها و موسیقیهای مورد علاقه خود در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. اوباما این فهرست را که شامل نامهای آشنا و تولیدات کمتر شناخته شده است دیروز، جمعه ۲۸ دسمبر(۷ جدی) در صفحه فیسبوک خود پست کرده است.
او در توضیح خود درباره این فهرست نوشت: با رسیدن به روزهای پایانی ۲۰۱۸ به سنت مورد علاقهام در به اشتراک گذاشتن لیستهای آخر سال ادامه میدهم. این امر فرصتی به من میدهد تا توقفی کوتاه کرده و از دریچه کتابها، فلم و موسیقیهایی که تاثیرگذار، الهامبخش و دوستداشتنی یافتهام، بازتابی از سالی که گذشت را ارائه دهم.
اوباما همچنین اضافه کرده است: این کار به من شانس آن را میدهد که نام هنرمندان، نویسندگان و قصهگویانی را که مهجور و ناشناخته ماندهاند برجسته کنم.
در میان فلمهایی که باراک اوباما در لیست محبوبهای سال ۲۰۱۸ خود آورده است عنوانهای زیر دیده میشوند: فلم ترسناک «نابودی»، فلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه»، فلم کرهای «سوختن» براساس داستانی از موراکامی، کمدی «مرگ استالین»، فلم جنایی «بلکککلنزمن» به کارگردانی اسپایک لی، کمدی «کلاس هشتم»، درام «اگر خیابان بیل میتوانست حرف بزند»، فلم «ردی به جا نگذار»، مستندی درباره اختلاف طبقاتی به نام «Minding the Gap – اختلاف رو در نظر بگیر»، فلم «سوارکار»، درام جاپانی «دزدان فروشگاه»، کمدی «دختران را حمایت کن»، «روما» اثر تحسین شده آلفونسو کوارون و فلم مستند «تو همسایهام نیستی».
اوباما همچنین فهرستی از کتابهای مورد علاقه خود را نوشته است که در صدر آن «شدن» نوشته همسرش میشل اوباما بانوی اول پیشین آمریکا قرار دارد. این کتاب درباره تجربیات شخصی میشل اوباما و چالشهای او در مسیر زیسته خود است و به روزهای حضور خانواده اوباما در کاخ سفید هم میپردازد. «شدن» با فروش ۲ میلیون نسخه در مدت ۱۵ روز رکوردی فوقالعاده از خود به جا گذاشت و در نهایت به پرفروشترین کتاب سال آمریکا تبدیل شد.
اوباما در بخش موسیقی نیز از نانسی ویلسون خواننده سبک جز که حدود ۲ هفته پیش از دنیا رفت یاد کرد و با معرفی آلبوم او به فهرست خود پایان داد.