صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مهم‌ترین‌ اکران‌های سینما در سال 2019

مهم‌ترین‌ اکران‌های سینما در سال 2019

سینمای جهان در سال آینده میلادی میزبان مجموعهای از دنبالههای سینمایی، اقتباسهای جدید، انیمیشنهای پرطرفدار و همچنین ساختههای جدید فلمسازانی چون «مارتین اسکورسیزی» و «آنگ لی» خواهد بود.
ایسنا، در زیر نگاهی خواهد داشت به مهمترین آثار سینمایی که در سال ۲۰۱۹ میلادی میهمان پرده نقرهای سینماها خواهند بود و شبکههای ورایتی و IMDB و گاردین دربارهی آن نوشتهاند.
«مرد ایرلندی»
«مرد ایرلندی» پروژه سینمایی که «مارتین اسکورسیزی» سالهاست قصد ساخت آن را دارد، نهمین همکاری «اسکورسیزی» و «رابرت دنیرو» است که «آل پاچینو» و «جو پشی» دیگر بازیگران سرشناس آن خواهند بود.
«استیو زایلیان» که پیش از این نگارش فلمنامه ساختههایی چون «دارو دسته نیویورکیها»، «فهرست شیندلر» و «مانیبال» را بر عهده داشته است، مسئولیت نوشتن فلمنامه «مرد ایرلندی» را نیز بر عهده دارد و داستان فلم نیز درباره یک تبهکار مافیایی به نام «فرانک شیرن» است که با اقتباس از کتاب «شنیدم خانهها را رنگ زدی» نوشته «چارلز براندت» ساخته میشود و به پشت پرده قتل مرموز «جیمی هوفا» رئیس اتحادیه کارگران آمریکا میپردازد. انتظار میرود این فلم در سال ۲۰۱۹ توسط کمپانی نتفلیکس منتشر شود.
فلم لگو ۲: قسمت دوم
تاریخ اکران: ۸ فبروری
پنج سال پس از موفقیت قسمت اول این انیمیشن در گیشه، قهرمانان این انیمیشن دوباره بازگشتهاند. مهاجمان از فضا تهدید میکنند که همه چیز دنیای لوگو را منهدم میکنند و قهرمانان قصه مجبور میشوند به یک کهکشان عجیب و غریب سفر کنند که در آنجا همه چیز موزیکال است. در این انیمیشن چهرههایی چون «کریس پرت»، «الیزابت بنکس»، «ویل آرنت» و «نیک آفرمن» صدایشگی کردهاند. قسمت اول این فلم در سال ۲۰۱۴ با بودجه ۶۰ میلیون دالری ساخته شد و در نهایت به فروشی نزدیک با ۴۷۰ میلیون دالر دست یافت.
چگونه اژدهایتان را تربیت کنید: دنیای پنهان
تاریخ اکران: ۲۲ فبروری
این انیمیشن فانتزی به کارگردانی «دین دبلوا» سومین قسمت از این مجموعه انیمشن پس از ساخت قسمت اول و دوم در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ میلادی است. «کیت بلانشت»، «جرالد باتلر»، «جونا هیل» و «کریستین ویگ» از جمله صداپیشگان این انیمیشن هستند. در این قسمت هیکاپ به رویای خود برای ایجاد یک آرمانشهر برای بیدندان و تمام اژدهایان جهان دست یافته است اما خطر دیگری خانه و روستای هیکاپ و حاکمیت او بهعنوان رئیس را به چالش میکشد.
«کاپیتان مارول»
تاریخ اکران: ۸ مارچ
به نظر میرسد کمپانی مارول در نهایت اولین فلم ابرقهرمانی خود با حضور نقش اصلی زن در سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد و «بری لارسن» بازیگر برنده اسکار ایفاگر نقش اصلی خواهد بود.
این فلم بیست و یکمین فلم در دنیای سینمایی مارول است که «آنا بودن» و «رایان فلک» کارگردانی آن را بر عهده دارند. «ساموئل ال. جکسون»، «جود لا» و «جما چان» دیگر بازیگران این فلم ابرقهرمانی هستند.

 

 

اکران «ما»
تاریخ اکران: ۱۵ مارچ
طرفدارن فلم «برو بیرون» بیصرانه درانتظار اکران دومین ساخته از  مجموع تریلرهای اجتماعی ساخته «جردن پیل» هستند. داستان فلم «ما» درباره خانوادهای است که برای تعطیلات به خانه ساحلی خود میروند و در آنها با چند بازدیدکننده غیرمنتظره و ترسناک رو به رو میشوند.
«دامبو»
تاریخ اکران: ۲۹ مارچ
۸۰ سال پس از ساخت قسمت اول انیمیشن «دامبو» قسمت جدید این انیمیشن با الهام از قسمت اصلی ساخته شده است اما جلوههای بصری آن پیشرفت چشمگیری داشته است.
انیمیشن «دامبو» از قدیمیترین کارهای کمپانی «والت دیزنی» است که در سال ۱۹۴۱ اکران شد. داستان «دامبو» درباره بچه فیلی است که گوشهای خیلی بزرگی دارد و مورد تمسخر دیگران قرار میگیرد، اما بعدها مشخص میشود او میتواند با همین گوشها پرواز کند. «کالین فارل»، «مایکل کیتون»، «دنی دویتو»، «اوا گرین» و «آلن آرکین» از صداپیشگان این پویانمایی هستند.
«گورستان حیوانات خانگی»
تاریخ اکران: ۱۵ اپریل
دومین اقتباس سینمایی از رمان ترسناک «گورستان حیوانات خانگی» نوشته «استفن کینگ» امسال به سینما میآید. پیش از این در سال ۱۹۸۹ نیز فلمی بر اساس این رمان ساخته شده بود. داستان این فلم درباره خانوادهای است که برای فرار از زندگی شهری به یک خانه آرام در جنگل پناه میبرد و درمییابد یک گورستان حیوانات خانگی پشت این خانه قرار دارد اما آنها به زودی درمییابند این گورستان قدیمی متعلق به نیروهای بسیار شیطانی و فراتر از تصور آنهاست. «جان لیتگرو»، «ایمی سایمتز» و «جیسون کلارک» بازیگران این فلم هستند. 
«انتقامجویان: آخر بازی»
این فلم ابرقهرمانی به کارگردانی برادران «روسو» محصول استودیو کمپانی دیزنی ساخته شده و دنبالهای بر «انتقامجویان: جنگ ابدیت» (۲۰۱۸) و همچنین «انتقامجویان مارول» (۲۰۱۲) و «انتقامجویان: عصر اولتران» (۲۰۱۵)است. «انتقامجویان: آخر بازی» بیست و دومین فلم در دنیای سینمایی مارول است و بازیگران زیادی که اکثر آنها در فلمهای قبلی دنیای سینمایی مارول حاضر بودهاند شامل «رابرت داونی جونیور»، «کریس همسورث»، «مارک رافلو»، «کریس اوانز»، «اسکارلت یوهانسن» و «بندیکت کامبربچ» ایفای نقش کردهاند.
«علاءالدین»
تاریخ اکران: ۲۴ می
در دنیای جدید علاالدین «ویل اسمیت» به جای «رابین ویلیامز» در نقش غول چراغجادو صداپیشگی میکند. این فلم به کارگردانی «گای ریچی» نسخهای جدید از انیمیشن قدیمی «علاءالدین» محصول سال ۱۹۹۲ میلادی است و تلاش برای یافتن چراغ جادو همچان ادامه دارد.
این انیمیشن جدیدترین محصول از نسخههای بازسازی شده انیمیشنهای کلاسیک کمپانی دیزنی است. پیش از این نسخههای جدید آثار چون «دیو و دلبر» و «کتاب جنگل» به سینما آمده است.
«دارک فینیکس»
تاریخ اکران ۷ جون
این فلم ابرقهرمانی به نویسندگی و کارگردانی «سیمون کینبرگ» بر اساس شخصیتهای مجموعه کتابهای مصور «مردان ایکس» کمپانی مارولساخته شده است. این فلم به عنوان دوازدهمین قسمت در مجموعه فلمهای «مردان ایکس» آغاز یک سهگانه فلم جدید از این مجموعه است. در این فلم بازیگرانی همچون «جیمز مکآوو»ی، «مایکل فاسبندر»، «جنیفر لاورنس»، «نیکلاس هولت» و «جسیکا چستین» ایفای نقش میکنند.
«مردان سیاهپوش اینترنشنال»
تاریخ اکران: ۱۴ جون
این فلم که در نیویورک، مراکش، ایتالیا و لندن فلمبرداری شده روایتگر عملیاتهای طلایی مردان سیاهپوش برای به دام انداختن خلافکاران در سراسر جهان است. «تسا تامپسون»، «کریس همسورث» و «ربکا فرگوسن» بازیگران اصلی این فلم هستند و جای بازیگران سرشناسی چون «ویل اسمیت» و «تام لی جونز» را گرفتهاند.
«فورد در مقابل فراری»
تاریخ اکران: ۲۸ جون
«جیمز منگولد» کارگردان فلم «لوگان» با فلمنامهای از «جز باتر ورث» و «جان هنری باتر ورث» این فلم را مقابل دوبین کارگردانی میکند که در واقع اقتباسی از کتاب «برو مثل جهنم: فورد، فراری و جنگ برای سرعت و افتخار در «لمانز» نوشته «ای.جی بیمی» در سال ۲۰۱۰ خواهد بود.
این فلم درباره گروهی از مهندسین و طراحان آمریکایی به رهبری «کارول شلبی» با بازی «مت دیمون» و رانندهاش «کن میلز» با بازی «کریستین بیل» است که از سوی «هنری فورد» مامور به ساختن اتومبیلی میشوند که در نهایت بتواند در رقابتهای اتومبیلرانی «لمانز فرانسه» در سال ۱۹۶۶ بر کمپانی فراری غلبه کند.
«شیر شاه»
۱۹ جولای
انیمشن «شیرشاه» نیز یکی از چند اثر کلاسیک «دیزنی» است که در کنار آثار چون «علاءالدین»، «سیندرلا»، «اژدهای پیت»، «دیو و دلبر» و «کتاب جنگل» با بازسازی در قالب رئال انیمیشن جان دوبارهای میگیرد. 
در این انیمیشن «دونالد گلاور» (سیمبا) نقش بچه شیری را صداپیشگی میکند که قرار است به جای پدرش «موفاسا» (با صداپیشگی «جیمز ارل جونز») به تخت پادشاهی بنشیند. اما عمویش «اسکار» که باعث مرگ پدرش هم شده، قصد دارد «سیمبا» را هم از گردونه خارج کند.
«روزی روزگاری هالیوود»
تاریخ اکران: ۲۶ جولای
نهمین ساخته بلند «کوئنتین تارانتینو» با عنوان «روزی روزگاری در هالیوود» که با بازی «لئوناردو دیکاپریو»، «برد پیت»، «مارگو رابی» و «کرت راسل» نیز همراه است درباره گروه تبهکار «منسون» به سرکردگی «چارلز منسون» است که در اوت ۱۹۶۹ در یک شب چندین نفر را در یک سکونتگاه هالیوودی متعلق به «رومن پولانسکی» کارگردان مطرح لهستانی-فرانسوی سلاخی کردند که یکی از این افراد «شارون تیت» همسر باردار «پولانسکی» بود.
«پولانسکی» برای مدتی به اشتباه تصور میکرد که «بروس لی» احتمالا قاتل همسر وی بوده است. «مایک مو» به عنوان بازیگر نقش «بروس لی» در این فلم بازی کرده است.
IT: فصل ۲
تاریخ اکران ۶ سپتمبر
قسمت دوم فلم ترسناک «آن» با اقتباس از رمان نوشته «استفن کینگ» نیز سال ۲۰۱۹ میلادی میهمان سینماهای جهان خواهد بود. قسمت اول این فلم با فروش ۷۰۰ میلیون دالری عنوان پرفروشترین فلم ترسناک تاریخ سینمای آمریکا را از فلم «جنگیر» گرفت. دنباله این فلم به حوادثی میپردازد که برای گروهی از کودکان در طول یک تابستان طولانی روی میدهد به مجموعهای از قتلهای مرموز میانجامد. ۲۷ سال بعد، این کودکان که بزرگ شدهاند باید با جستجو در دوران کودکی خود راز این قتلها را فاش کنند.
«مرد ماه جوزا»
تاریخ اکران: ۴ اکتبر
«آنگ لی» کارگردان برنده اسکار آمریکایی - تایوانی فلمبرداری جدیدترین ساختهاش را با بازی «ویل اسمیت» در نقش اصلی سال آینده میلادی رونمایی میکند.
این فلم یکی از مهمترین پروژههای سینمایی ساخته نشده هالیوود در ۲۰ سال اخیر محسوب میشود و داستان آن درباره یک آدمکش سالخورده است که سعی دارد حرفه خود را کنار بگذارد، اما ناگزیر است در آخرین مبارزه با بدل خود که ۲۵ سال جوانتر از او و در اوج قابلیت است رو به رو شود. در این فلم «کلایو اُون»، «مری الیزابت وینستد» و «بندیکت رانگ» نیز بازی کردهاند.
«جوکر»
تاریخ اکران: ۴ اکتبر
برای اولین بار پس از درگذشت «هیث لجر»، فلم «جوکر» به کارگردانی و نویسندگی «تاد فیلیپس» بازمیگردد. «خواکین فینیکس» بازیگر آمریکایی برای بازی در نقش اصلی «جوکر» شخصیت شرور داستان انتخاب شده است و «رابرت دنیرو» نیز همبازی او در این فلم خواهد بود. جزییات داستان این فلم مستقل درباره شخصیت «جوکر» تا حد زیادی نامشخص است اما قرار است اتفاقات این فلم در حال و هوای دهه ۱۹۸۰ میلادی و در شهر خیالی «گاتهام» روی دهد.
«تو دوست منی»
تاریخ اکران: ۱۸ اکتبر
در این فلم به کارگردانی «ماریل هلر»، «تام هنکس» در نقش آقای «راجرز» مجری معروف تلویزیونی دهه ۶۰ تا ۹۰ میلادی  آمریکا بازی میکند. داستان این فلم الهام گرفته از دوستی «راجرز» با «تام جونود» روزنامهنگار آمریکایی است.
«منجمد »۲
تاریخ اکران ۲۲ نوامبر
«ایدینا منزل»، «کریستین بل»، «جاش گاد»، «ایوان راشل وود» و «استارلینگ کی.براون» به ترتیب برای صداپیشگی در قسمت دوم انیمیشن «منجمد» دوباره با کمپانی دیزنی همکاری خواهند کرد و «جنیفر لی» و «کریس باک» نیز همچون قسمت اول، کارگردانی قسمت جدید این انیمیشن معروف را بر عهده خواهند داشت. قسمت اول انیمیشن «منجمد» در سال ۲۰۱۳ و بر اساس رمان «ملکه برفی» نوشته «هانس کریستین اندرسن» ساخته شد و موفق به کسب دو جایزه اسکار، گلدن گلوب، بفتا و پنج جایزه جشنواره پویانمایی «آنی» شد و با فروش نزدیک به ۱.۳ میلیارد دالری عنوان پرفروشترین انیمیشن و دوازدهمین فلم پرفروش تاریخ سینما را به نام خود ثبت کرد.
«جنگ ستارگان: قسمت نهم»
تاریخ اکران: ۲۰ دسمبر
«جی.جی آبرامز» کارگردان نهمین قسمت از مجموعه فلمهای «جنگ ستارگان» را بر عهده دارد و در این فلم از صحنههای فلمبرداری شده و استفاده نشده و همچنین تکنیکهای «CGI » (تصاویر کامپیوتری) از «کری فیشر» بازیگر درگذشته این مجموعه  استفاده خواهد شد تا وی در این قسمت از «جنگ ستارگان» نیز حضور داشته باشد. «دیزی ریدلی»، «آدام درایور»، «جان بایوگا»، «اسکار ایساک»، «لوپیتا نایونگو» و «کری راسل» از جمله دیگر بازیگران این فلم ابرقهرمانی هستند.