صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جوایز انجمن منتقدان فلم لس آنجلس اعلام شد

جوایز انجمن منتقدان فلم لس آنجلس  اعلام شد

برندگان چهل و چهارمین دوره جوایز سالانه انجمن منتقدان فلم لس آنجلس (LAFCA) یکشنبه ۹ دسمبر معرفی شدند.
به نقل از ورایتی، برندگان چهل و چهارمین دوره جوایز سالانه انجمن منتقدان فلم لسآنجلس (LAFCA) یکشنبه ۹ دسمبر (۱۸ قوس) معرفی شدند.
«رُما» به کارگردانی آلفونسو کوارون پس از کسب جوایز شیرطلای ونیز و بهترین فلم حلقه منتقدان نیویورک توانست عنوان بهترین فلم سال را نیز از انجمن منتقدان فلم لس آنجلس دریافت کند.
جایزه بهترین کارگردانی را دبرا گرانیک با فلم مستقل «هیچ ردی باقی نگذار» از آن خود کرد، آلفونسو کوارون در این بخش در جایگاه دوم قرار گرفت.
از دیگر جوایز مهم امسال میتوان به جایزه ایتن هاوک برای بهترین بازیگر نقش اول مرد اشاره کرد، ایتن هاوک که یکی از غایبان بزرگ نامزدهای جوایز گلدن گلوب امسال بود با کسب این جایزه بار دیگر شانس خود را برای نامزدی جایزه اسکار افزایش داد.
در ۴۳ دوره گذشته جوایز انجمن منتقدان فلم لس آنجلس، ۱۰ دوره برنده بهترین فلم انجمن توانسته است در نهایت جایزه اسکار بهترین فلم را نیز بدست آورد. از برندگان بهترین فلم چند سال اخیر انجمن منتقدان فلم لس آنجلس میتوان به «مرا با نامت صدا کن»، «مهتاب»، «اسپاتلایت»، «بچگی»، «او»، «جاذبه» و «عشق» اشاره کرد.
مراسم اهدای جوایز انجمن منتقدان فلم لس آنجلس ۱۲ جنوری ۲۰۱۹ در شهر لس آنجلس برگزار میشود.
فهرست کامل برندگان انجمن منتقدان فلم لس آنجلس سال ۲۰۱۸:
بهترین فلم
«رُما»
انتخاب دوم: «سوختن»
بهترین کارگردان
دبرا گرانیک برای «هیچ ردی باقی نگذار»
انتخاب دوم: آلفونسو کوارون برای «رُما»
بهترین بازیگر نقش اول مرد
ایتن هاوک برای «اولین اصلاح شده»
انتخاب دوم: بن فاستر برای «هیچ ردی باقی نگذار»
بهترین بازیگر نقش اول زن
اولیوا کُلمن برای «سوگلی»
انتخاب دوم: تونی کولت برای «موروثی»
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
استیو یون برای «سوختن»
انتخاب دوم: هیو گرانت برای «پدینگتون ۲»
بهترین بازیگر نقش مکمل زن
رجینا کینگ برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»
انتخاب دوم: الیزابت دبیکی برای «بیوه ها»
بهترین فلمنامه
نیکول هولوفکنر، جف ویتی برای «هرگز میتوانی مرا ببخشی؟»
انتخاب دوم: دبورا دیویس، تونی مکنامارا برای «سوگلی»
بهترین انیمیشن
«مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»
انتخاب دوم: «شگفتانگیزان ۲»
بهترین فلم غیرانگلیسی زبان
«سوختن» از کوریای جنوبی و «دزدان فروشگاه» از جاپان (به طور مشترک)
بهترین مستند
«طفره روها»
انتخاب دوم: «مراقب فاصله بودن»
بهترین فلمبردای
آلفونسو کوارون برای «رُما»
انتخاب دوم: جیمز لاکستون برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»
بهترین تدوین
جاشوا آلتمن و بینگ لیو برای «مراقب فاصله بودن»
انتخاب دوم: آلفونسو کوارون و آدام گاف برای «رُما»
بهترین موسیقی متن
نیکلاس بریتل برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»
انتخاب دوم: جاستین هورویتز برای «نخستین انسان»
بهترین طراحی صحنه
هانا بیچلر برای «پلنگ سیاه»
انتخاب دوم: فیونا کرامبی برای «سوگلی»
جایزه یک عمر دستاورد
هایائو میازاکی
جایزه فلم تجربی داگلاس ادواردز
«مه سبز»