صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دلقک شرور کمتر از یک سال دیگر به سینما می‌آید

دلقک شرور کمتر از یک سال دیگر به سینما می‌آید

این روزها تولید فلم «جوکر» شخصیت تبهکار و محبوب دنیای DC در جریان است و هر از گاهی عکسهایی از آن به بیرون درز پیدا میکند که آخرین نمونه توسط کارگردان فلم بوده است.
به نقل از موویوب، تاد فیلیپس کارگردان و تهیه کننده فلم «جوکر» دیروز ۵ نوامبر عکس دیگری از خواکین فینیکس ستاره نقش اول این فلم منتشر کرد. این عکس فینیکس را در لباس جوکر و در حالی نشان میدهد که پشت صحنه در حال استراحت و کشیدن سیگار است و به نظر میرسد همچنان به طرز عمیقی در نقش فرو رفته و خود را برای سکانس بعدی آماده میکند.
با اینکه در چند ماه گذشته عکس های غیررسمی نسبتا زیادی از جوکر و صحنههای فلمبرداری آن به دنیای آنلاین درز کرده است ولی هیچکدام خللی در تولید فلم وارد نکرده است چرا که خود  فیلیپس برای اولین بار چند ماه پیش عکس فینیکس را در تست گریم جوکر منتشر کرد و این مجوزی بود برای عکس های غیررسمی دیگری که جوکر را در دیگر چهره پردازی ها و یا سر صحنه فلم نشان میداد.
با اینکه چند ماه از آغاز تولید «جوکر» میگذرد، هنوز اطلاعات دقیقی از داستان و سمت و سوی فلم منتشر نشده است. خواکین فینیکس قبلا در مصاحبهای گفته بود که این فلم متمرکز بر ضدقهرمانی است که داستانی متفاوت از آن چه از شریران و تبه کاران سینما انتظار دارید روایت میکند. همچنین در این فلم خبری از بتمن نخواهد بود، اگر چه توماس وین - شخصیت اول و عادی بتمن -  زنده و سلامت وجود دارد. تاکنون از تصاویر به بیرون درز کرده این برداشت شده است که «جوکر» در این فلم رهبری نبردی اعتقادی را علیه مردمان ثروتمند گاتهام دهه ۸۰ میلادی رهبری میکند.
طرفداران دنیای DC ؛ کمپانی تولیدکننده کتاب های کمیک که مالکیت معنوی کاراکترهای مثل بتمن و جوکر رو دارد در ابتدا از انتخاب خواکین فینیکس برای بازی در نقش جوکر بیمناک و دودل بودند زیرا بازی استثنایی هیث لجر فقید در فلم «شوالیه تاریکی» (۲۰۰۸) کریستوفر نولان، این کاراکتر را به چنان سطحی رساند که جایگزین کردنش با بازیگری جدید کار آسانی به نظر نمیرسید، ولی حالا با انتشار عکس های گوناگون از جوکر جدید به نظر میرسد فینیکس مناسب ترین گزینه برای جان بخشی به این دلقک شرور است. این بازیگر از زاویهای به این کاراکتر نزدیک شده است که قبلا سابقه نداشته و این ویژگی جذابی است که طرفداران دنیای DC مدت هاست منتظر آن بوده اند.
طبق برنامه ریزی ها قرار است «جوکر» ساخته تاد فیلیپس کمتر از یکسال دیگر در ۴ اکتبر ۲۰۱۹ ( ۱۲میزان ۱۳۹۸) روی پرده های سینما بیاید.
جوکر یک شخصیت خیالی ابرشرور است که توسط باب کین، جری رابینسون و بیل فینگر خلق شده است و برای اولین بار در نخستین جلد کتابهای بتمن «دی سی کامیکس» در ۲۵ اپریل ۱۹۴۰ حضور پیدا کرد.