صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳۰ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

« هالووین» باکس آفیس اخر هفته آمریکا را تسخیر کرد

« هالووین» باکس آفیس اخر هفته آمریکا را تسخیر کرد

فلم ترسناک «هالووین» به کارگردانی دیوید گوردون گرین با فروش افتتاحیه ۷۷.۵ میلیون دالر باقدرت راس باکس آفیس آخر هفته آمریکا را از آن خود کرد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، «هالووین» فلم ترسناک جدید کمپانیهای بلوم هاوس و یونیورسال با فروش افتتاحیه فوق العاده ۷۷.۵ میلیون دالر در ۳۹۲۸ سالن سینما، شروعی ترسناک در باکس آفیس آخر هفته آمریکا داشت، «هالووین» توانست با این میزان فروش، لقب دومین فروش افتتاحیه تاریخ سینما برای یک فلم ترسناک با درجه بندیr      را از آن خود کند، فلم همچنین توانست در فاصله نه چندان دور از فلم «ونوم» که با ۸۰ میلیون دالر در آغاز این ماه رکورد فروش افتتاحیه ماه اکتبر را از آن خود کرده بود قرار بگیرد.
«هالووین» در خارج از آمریکا نیز کار خود را با فروش ۱۴.۳ میلیون دالر از ۲۳ بازار خارجی آغاز کرد، در میان کشورهای اکران کننده، مکزیک با ۴.۹ میلیون دالر در صدر فروش و پس از آن بریتانیا با ۳.۹ میلیون دالر قرار گرفته است. فروش جهانی فلم «هالووین» در مجموع در پایان این هفته به ۹۱.۸ میلیون دالر رسید.
«هالووین» به کارگردانی دیوید گوردون گرین که با بودجه پایین ۱۰ میلیون دالر ساخته شده ادامهای است بر اسلشر کلاسیک ۱۹۷۸ (به کارگردانی جان کارپنتر)، در این فلم جیمی لی کرتیس دوباره نقش لوری استرود را بازی میکند و بار دیگر با شخصیت مایکل میرز مواجه میشود.
«هالووین» البته با وجود فروش فوقالعادهاش نتوانست به فروش آغازین بسیار عظیم فلم ترسناک «آن» (۲۰۱۷) محصول نیولاین دست یابد، فلم ترسناک «آن» با ۱۲۳.۴ میلیون دالر فروش افتتاحیه در سال گذشته لقب موفق ترین افتتاحیه در میان فلمهای ترسناک درجهبندیR   را در اختیار دارد. از نکات جالب فلم «هالووین» حضور مالک عقاد فرزند مصطفی عقاد کارگردان فقید سینما به عنوان تهیهکننده است، مصطفی عقاد از مدیران تولید «هالووین» (۱۹۷۸) بود.
اما در این آخر هفته شلوغ باکس آفیس ایالات متحده آمریکا، برای اولین بار فلم «ستارهای متولد شده است» بالاتر از «ونوم» دیده شد. این ۲ فلم سه هفته است که در باکس آفیس آمریکا در جایگاه بالا حضور دارند. اما در این هفته برای اولین بار جایگاه دو فلم تغییر کرد؛ «ستارهای متولد شده است» با ۱۹.۳ میلیون دالر در جایگاه دوم و «ونوم» با ۱۸.۱ میلیون دالر در جایگاه سوم قرار گرفت.
«ستارهای متولد شده است» به کارگردانی بردلی کوپر تاکنون به فروش عالی ۱۲۶.۴ میلیون دالر در باکس آفیس آمریکای شمالی دست یافته است؛ مجموع فروش جهانی فلم نیز به ۲۰۰ میلیون دالر رسیده است.
فروش داخلی فلم «ونوم» با بازی تام هاردی نیز به رقم ۱۷۱.۸ میلیون دالر رسیده است، مجموع فروش جهانی این فلم محصول کمپانی سونی تاکنون نزدیک به ۵۰۰ میلیون دالر برآورد شده است.
کمپانی سونی در کنار رتبه سوم، رتبه چهارم باکس آفیس آخر هفته آمریکای شمالی را نیز با فلم «مورمور۲: هالووین جنزده» در اختیار گرفت، فلم خانوادگی «مورمور۲: هالووین جنزده» در دومین هفته اکرانش به رقم فروش تقریبی ۹.۷ میلیون دالر دست یافت و مجموع فروش داخلی خود را به ۲۸.۸ میلیون دالر رساند و مجموع فروش جهانیش نیز به ۳۹.۹ میلیون دالر رسید.
«نخستین انسان» محصول کمپانی یونیورسال و ساخته دیمین شزل کارگردان برنده جایزه اسکار در دومین آخر هفته اکرانش همچنان به مبارزه خود ادامه میدهد. فلم با ۸.۶ میلیون دالر فروش در جایگاه پنجم فهرست این هفته قرار گرفت و مجموع فروش خود را در مدت ۱۰ روز اکران، به ۳۰ میلیون دالر رساند. «نخستین انسان» با بازی رایان گاسلینگ در نقش نیل آرمسترانگ فضانوردِ ناسا که بهعنوان نخستین انسان قدم به روی ماه گذاشت در این هفته همچنین ۱۳.۴ میلیون دالر از ۴۷ بازار جهانی فروش داشت و مجموع فروش جهانیش به ۵۵ میلیون دالر رسید.
در جایگاه ششم باکس آفیس این هفته درام «نفرتی که تو میکاری» با ۷.۵ میلیون دالر فروش قرار گرفت، این فلم که اوایل اکتبر اکران خود را با ۳۶  سالن سینما آغاز کرده بود در این هفته در ۲۳۰۳ سالن سینما به نمایش درآمد.
اما از فلمهای جدید وارد شده به باکس آفیس این هفته میتوان به «نیمه دهه ۹۰» نخستین تجربه کارگردانی جونا هیلِ بازیگر اشاره کرد، این فلم که یک درامِدی (کمدی درام) مربوط به دوران بلوغ است متوسط فروشش در هر سالن سینما از مجموع ۴ سالن سینمایی که در اختیار داشت۶۲۳۷۷ دالر برآورد شده است. با این احتساب نخستین فلم جونا هیل احتمالا همچون فلم «نفرتی که تو میکاری» در هفتههای آینده سالنهای سینمای بیشتری در اختیارش قرار خواهد گرفت و شانس حضور در ۱۰ فلم اول را نیز بدست خواهد آورد.
«حیوانات وحشی» فلم محبوب منتقدان و اولین ساخته پل دانو که آیافسی فلمز پخش آن را بر عهده دارد با حضور جیک جیلنهال و کری مولیگان نیز در ۴ سالن سینما، متوسط فروش ۲۶۴۰۳ دالر داشت.
فلم «هرگز میتونی منو ببخشی؟» با بازی ملیسا مک کارتی که به امتیاز درخشان ۹۹ درصد خود در سایت راتن تومیتوز میبالد در ۵ سالن نمایش فلم متوسط فروش ۳۰ هزار دالر داشته است.
فلم «پسر زیبا» محصول استودیوی آمازون نیز در دومین آخر هفته نمایشش تعداد سالنهای سینمای نمایش دهنده اش به ۴۸ سینما افزایش یافت و توانست متوسط فروشش در هر سالن سینما را به ۹۱۴۷ دالر برساند.