صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جایزه «کرک داگلاس» به هیو جکمن می‌رسد

جایزه  «کرک داگلاس»  به هیو جکمن می‌رسد

جشنواره جهانی فلم «سانتا باربارا» درحالی با اهدای جایزه «کرک داگلاس» از هیو جکمن تجلیل میکند که داگلاس ۱۰۱ ساله، با صدور بیانیهای از این انتخاب استقبال کرده است. به نقل از ورایتی، جشنواره جهانی فلم «سانتا باربارا» با اهدای جایزه «کرک داگلاس» از هیو جکمن برای تعالی در سینما تجلیل میکند.
جایزه «کرک داگلاس» در یک مراسم شام رسمی در ریتزکارلتون باکارا در سانتا باربارا روز دوشنبه ۱۹ نومبر به هیو جکمن اهدا میشود و از سود حاصل از این مراسم برای حمایت از برنامههای آموزشی رایگان این جشنواره جهانی استفاده میشود.
حضور آینده جکمن در سینما با فلم «رقیب پیشتاز» به کارگردانی جیسون رایتمن رقم خواهد خورد. در این فلم که در روز ۶ نوامبر اکران میشود جکمن در نقش گری هارت سیاستمدار آمریکایی ایفای نقش میکند. هارت در سال ۱۹۸۷ پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، البته پیش از آن که شایعاتی در مورد زندگی خصوصیش، وضعیتش را تغییر دهد.
هیو جکمن تاکنون طیف وسیعی از نقشها را بازی کرده که از جمله آنها میتوان به حضور در فلم «بینوایان» (کسب نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد) و همچنین فلمهای «زندانیان»، «لوگان» و «برترین شومن» (دو فلم آخر در سال گذشته در مجموع بیش از ۱ میلیارد دالر فروش داشتند) اشاره کرد.
سی وچهارمین دوره جشنواره جهانی فلم سانتا باربارا بین روزهای ۳۰ جنوری تا ۹ فبروری سال آینده برگزار خواهد شد.
جایزه «کرک داگلاس» از سال ۲۰۰۶ به جشنواره سانتا باربارا اضافه شده است. از برندگان پیشین این جایزه که به نام بازیگر افسانهای سینمای کلاسیک هر ساله اهدا میشود، میتوان به نامهایی چون جودی دنچ، جین فوندا، فارست ویتاکر، رابرت دنیرو و هریسون فورد اشاره کرد.
کرک داگلاس ۱۰۱ ساله در بیانیهای در مورد این جایزه چنین گفت: بسیار خوشحال هستم که هیو جکمن ۱۳مین جایزه «کرک داگلاس» را دریافت خواهد کرد او یک استعداد فوقالعاده در سینما و تئاتر و یکی از بهترین افراد در این حرفه است. برای من یک افتخار است که نامم با نام او در جایزه امسال پیوند میخورد.