صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ادامه صدرنشینی راهبه در گیشه سینماهای جهان

ادامه صدرنشینی راهبه در گیشه سینماهای جهان

فلم ترسناک «راهبه» با ادامه فروش خوب خود در بازارهای داخلی و خارجی، پرفروشترین فلم از مجموعه «تسخیر» شده است.
به نقل از ورایتی، فلم ترسناک و فراطبیعی «راهبه» همچنان به سلطه خود بر سینماهای خارج از ایالات متحده آمریکا ادامه میدهد. بنا بر گزارشها اگر این حجم فروش پا بر جا بماند این تریلر برادران وارنر برای چهارمین هفته پیاپی در جایگاه نخست باکس آفیس بین الملل قرار میگیرد.
«راهبه» این آخر هفته بیش از ۱۶ میلیون دالر در ۸۰ کشور دنیا فروش داشته است که مجموع فروش خارج از آمریکای آن را به ۲۲۱ میلیون دالر رساند. این فلم هم اکنون با مجموع فروش جهانی۳۳۰ میلیون دالری خود پرفروشترین فلم از مجموعه فلمهای ترسناک «Conjuring - تسخیر» است.
«راهبه» که پنجمین قسمت از مجموعه تسخیر به حساب میآید این هفته بهترین عملکرد را با ۲.۳ میلیون دالر فروش در ۳۶۷ سالن سینمای فرانسه داشته است و بعد از آن با ۱.۷ میلیون دالر در ۱۷۹۵ سالن در روسیه و ۱.۴ میلیون دالر در ۴۲۹ سینمای ایتالیا بالاترین آمار فروش را داشته است.
در جایگاه دوم «جانی انگلیش دوباره حمله میکند» از کمپانی یونیورسال قرار دارد که جدیدترین فلم از سری جانی انگلیش - یا  به آنچه در ایران معروف شده «مستربین پلیس میشود» - است. این کمدی جاسوسی با بازی روآن آتکینسون با ۲.۳ میلیون دالر فروش، بهترین عملکرد را در اندونزی داشته است و پس از آن فنلاند با ۶۰۰ هزار، هندوستان با ۵۰۰ هزار و نروی با ۴۰۰ هزار دالر بالاترین فروش را داشته اند. تا کنون مجموع فروش بینالمللی «جانی انگلیش دوباره حمله میکند» به بیش از ۴۴ میلیون دالر رسیده است. این فلم ۲۶ اکتبر( ۴ عقرب) در ایالات متحده آمریکا روی پرده میرود.
جایگاه سوم باکس آفیس بین الملل باز هم متعلق به فلم خانواده پسند برادران وارنر یعنی «پاکوتاه» است. این انیمیشن در ۴۹ کشور دنیا حدود ۱۴ میلیون دالر فروش داشته است. «پاکوتاه» با صدا پیشگی ستاره هایی چون چنینگ تیتوم، جیمز کوردن و لبرون جیمز اولین آخر هفته خود در آمریکا را با ۲۳ میلیون دالر فروش به پایان رساند.
در ادامه «شگفت انگیزان ۲» از استودیو پیکسار دیزنی است که این هفته در ۲۱ بازار بین المللی فروش خود را به نزدیکی ۱۲ میلیون دالر رساند. این انیمیشن ابرقهرمانی ۱۶ هفته پیش اکران خود را آغاز کرد و تاکنون در مجموع فروش خیره کننده ۱.۲ میلیارد را در اختیار خود دارد. «شگفت انگیزان ۲» هم اکنون پرفروشترین انیمیشن تاریخ سینما بعد از «منجمد» (۲۰۱۳) دیزنی است. در نهایت برای جمع بندی این لیست ۵ تایی، فلم فانتزی «خانه با یک ساعت در دیوارهایش» با بازی جک بلک و کیت بلانشت قرار دارد که این آخر هفته عملکردی ۹.۴ میلیون دالری داشت تا مجموع فروش بین المللی خود را به ۲۱ میلیون دالر برساند.
در میان فلمهای تازه اکران شده «مدرسه شبانه» یونیورسال در هفته اول عرضه خود ۵.۵ میلیون دالر فروش در ۱۹ کشور داشته است. این کمدی در باکس آفیس آمریکا نیز ۲۸ میلیون دالر فروش داشت که مجموع آمار خود را به ۳۳.۵ میلیون دالر برساند. شروعی امیدوار کننده برای فلمی که بودجه ساخت آن تنها ۲۹ میلیون دالر بوده است.