صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

۱۰ سال از درگذشت پل نیومن گذشت

۱۰ سال از درگذشت پل نیومن گذشت

سال از درگذشت پل نیومن یکی از بزرگترین غول های بازیگری سینمای جهان گذشت که به همین بهانه ۸ نکته را که شاید درباره او نمی دانید مطرح میکنیم.
۱۰ سال از درگذشت پل نیومن یکی از بزرگترین غول های بازیگری سینمای جهان گذشت؛ بازیگری که در طول دوران زندگیش ۱۰ بار نامزد جایزه اسکار شد و یک بار نیز در سال ۱۹۸۶ آن را بدست آورد.
سایت IMDB به بهانه دهمین سالگرد وی ۸ نکته از ۸ فلم بزرگ این ستاره دوست داشتنی سینما که ممکن است تاکنون نشنیده باشید آورده است که با هم میخوانیم:
فلم «لوک خوش دست»
در فلم «لوک خوش دست» ۲۰۰ تخم مرغ آب پز برای یکی از مشهورترین سکانس های فلم در نظر گرفته شد که البته با توجه به تدوین هوشمندانه، تنها ۸ تخم مرغ آن را پل نیومن خورد و بقیه تخم مرغ ها توسط دیگر عوامل فلم خورده شدند.
فلم «بوچ کسیدی و ساندنس کید»
عنوان اصلی فلمنامه ویلیام گولدمن «ساندنس کید و بوچ کسیدی» بود و قرار بود استیو مک کویین نقش ساندنس را در فلم بازی کند اما وقتی که استیو مک کویین از پروژه خارج شد عنوان فلم به خاطر بزرگتر بودن نام پل نیومن از رابرت ردفورد ستاره تازه ظهور سینما، به «بوچ کسیدی و ساندنس کید» تغییر کرد.
فلم «بیلیاردباز»
پل نیومن قبل از ایفای نقش ادی فلسون معروف به «تند دست» در فلم «بیلیاردباز» هیچ وقت بیلیارد بازی نکرده بود. او برای این فلم میز ناهار خوری اش را از خانه بیرون آورد و به جایش یک میز بیلیارد نصب کرد تا بتواند مهارت های خود را افزایش دهد.
فلم «نیش»
در فلم «نیش» (۱۹۷۳) پل نیومن در صحنه های ورق بازی یک بدلکار دست داشت و از دست های جان اسکارنی شعبده باز مشهور آمریکایی در سکانس ها ورق بازی فلم به جای وی استفاده شده است.
فلم «رنگ پول»
پل نیومن در فلم «رنگ پول» (۱۹۸۶) جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را بدست آورد. او به همراه همسرش جوان وودوارد که پیش از او جایزه اسکار را برده بود به دومین زوج پس از ویوین لی و لارنس اولیویه تبدیل شدند که جایزه اسکار را برده اند.
فلم «قضاوت»
نقشی که نیومن در فلم «قضاوت» ساخته سیدنی لومت بازی کرد به بازیگران بزرگی چون داستین هافمن، جون وویت، روی شایدر، فرانک سیناترا، کری گرانت، رابرت ردفورد و ویلیام هولدن پیشنهاد شده بود.
فلم «جادهای به سوی تباهی»
پل نیومن و تام هنکس در سکانس خاکسپاری ابتدایی فلم «جادهای به سوی تباهی» قطعه پیانویی را به صورت واقعی مینواختند.
انیمیشن «ماشین ها»
«ماشین ها» انیمیشن ساخته کمپانی پیکسار آخرین فلم پل نیومن و البته پرفروش ترین فلم زندگی وی نیز بود که توانست در سراسر جهان ۴۶۲ میلیون دالر بدست آورد.
پل نیومن در ۲۶ سپتمبر ۲۰۰۸ بعد از مدتی مبارزه با بیماری سرطان ریه در ۸۳ سالگی درگذشت.