صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«راهبه» گوی سبقت را ربود

«راهبه» گوی سبقت را ربود

فلم «راهبه» با افتتاحیه بیش از ۵۳ میلیون دالری در آمریکا، موفق شد تا راس باکس آفیس این کشور را از آن خود کند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، فلم ترسناک ماورالطبیعی «راهبه» با افتتاحیه ۵۳.۵ میلیون دالری که از نمایش در ۳۸۷۶ سالن سینما به دست آمد موفق شد تا راس باکس آفیس آمریکا را از آن خود کند.
این فلم که از مجموعه فلمهای «احضار روح» و پنجمین فلم از این سری است، با فروش ۷۷.۵ میلیون دالری در ۶۰ بازار جهانی فروش خود را در ۳ روز به ۱۳۱ میلیون دالر رسانده است.
داستان «راهبه» به کارگردانی کورین هاردی  در سال ۱۹۵۲ میگذرد و داستان یک راهبه با بازی تیسا فارمیگا را روایت میکند که با یک کشیش کاتولیک با بازی دمین بیچیر درباره خودکشی یک راهبه در رومانی تحقیق میکنند.
با این موفقیت که «راهبه» کسب کرد، «آسیاییهای خرپول» به جایگاه دوم رانده شدند. این فلم با فروش ۱۳.۶ میلیون دالر در هفتهای که گذشت مجموع فروش داخلی خود را به ۱۳۶.۲ میلیون دالر رساند و در بازار جهانی با فروش در ۲۳ بازار جهانی، ۲۸.۵ میلیون دالر فروخت تا در مجموع ۱۶۴.۷ میلیون دالر کسب کرده باشد.
فلم جدید دیگر این هفته «نعناع» است که در اولین هفته اکرانش در جایگاه سوم قرار گرفت و فروشی ۱۳.۳ میلیون دالری را از نمایش در ۲۹۸۰ سالن سینما به دست آورد.
این تریلر با بازی جنیفر گارنر به کارگردانی پییر مورل کارگردان «ربوده شده» فلمی از درجه R است و در سایت راتن تومیتوز از منتقدان تنها امتیاز ۱۶ درصد را کسب کرده است.
«مگ» نیز در پنجمین هفته اکرانش در جایگاه چهارم قرار گرفته و ۶ میلیون دالر دیگر فروخته است تا مجموع فروشش به ۱۳۱.۶ میلیون دالر برسد.
«جستجو» در سومین هفته اکرانش با فروش ۴.۵ میلیون دالری جایگاه پنجم را اشغال کرده است.
در ردیف پایین فهرست پرفروش پنج فلم دیگر به ترتیب عبارتند از : «مأموریت غیرممکن: فالاوت» در هفتمین هفته با فروش ۳.۸ میلیون دالری و مجموع فروش ۲۱۲.۱ میلیون دالری در باکس آفیس داخلی، «کریستوفر رابین» با فروش ۳.۲ میلیون دالری و مجموع فروش ۹۱.۷ میلیون دالری پس از ۶ هفته، «پایان عملیات» در دومین هفته با فروش ۳ میلیون دالری و مجموع فروش ۱۴۲.۱ میلیون دالری، «کوکلاکس کلان سیاه» پس از ۵ هفته با فروش ۲.۶ میلیون دالر و مجموع فروش ۴۳.۵ میلیون دالری و «آلفا» پس از ۴ هفته با فروش ۲.۵ میلیون دالر و مجموع فروش ۳۲.۴ میلیون دالری.