صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هالند «بانکدار مقاومت» را به اسکار فرستاد

هالند «بانکدار مقاومت» را به اسکار فرستاد

هالند با انتخاب «بانکدار مقاومت» یک فلم دیگر از رقابت اسکار خارجی زبان ۲۰۱۹ را تعیین کرد.  به نقل از هالیوود ریپورتر، درام ساخته یورام لورسن که بر مبنای یک داستان واقعی ساخته شده، نماینده سینمای هالند در رقابت اسکار خارجی زبان دوره نود و یکم خواهد بود.
«بانکدار مقاومت» در دوره جنگ جهانی دوم رخ میدهد که هالند در تصرف آلمان نازی بود. این فلم داستان والراوِن فن هال با بازی بری آتسما یک بانکدار هالندی را روایت میکند که میلیونها دالر از پول بانک را که در اختیار نازیها بود به مقاومت هالند رساند.
داستان این فلم توسط ماریکی فن در پول نوشته شده است.
این فلم در کشور هالند با اقبال روبه رو شد و بیش از ۴ میلیون دالر فروش کرد و یکی از سه فلم مورد توجه سال هالند شد. فلم در عین حال ۱۲ نامزدی در جوایز ملی سینمایی «گوساله طلایی» کسب کرد. نتفلیکس امتیاز پخش این فلم را به دست آورده و آن را از ۱۱ سپتمبر در سراسر جهان به نمایش درمیآورد.
هالند تاکنون ۷ بار نامزدی جایزه اسکار خارجی زبان را کسب کرده و ۳ بار جایزه اسکار را دریافت کرده است. «حمله» ساخته فونس رادمیکرز در سال ۱۹۸۶، «خط آنتونیا» ساخته مارلن گوریس در سال ۱۹۹۵ و «شخصیت» ساخته مایک فن دیم در سال ۱۹۹۷ برندگان اسکار خارجی زبان هالند هستند.
این کشور آخرین بار سال ۲۰۰۳ برای «خواهران دوقلو» ساخته بن سامبوگارت نامزدی جایزه اسکار خارجی زبان را کسب کرد.
نامزدهای اسکار خارجی زبان منتخب آکادمی ۲۲ جنوری ۲۰۱۹ معرفی میشوند.
نودویکمین دوره اسکار ۲۴ فبروری برگزار میشود.