صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چین فلم‌های «وینی پو» را اکران نمی‌کند

چین فلم‌های  «وینی پو» را اکران نمی‌کند

مقامات چینی مانع نمایش فلم جدید کمپانی دیزنی شدند.
مقامات سینمای چین از اکران کمدی درام «کریستوفر رابین» محصول خانوادگی دیزنی در سینماهای این کشور ممانعت کردهاند ولی دیزنی پاسخی بهاین مورد نداده است.
این فلم زنده با ترکیب جلوههای تصویری CGI با بازی اوان مکگرگور در نقش یک تاجر میانسال بریتانیایی با حضور شخصیت وینی پو شکل گرفته است. کارگردانی این فلم را مارک فورستر کارگردان نامدار و سازنده فلم «باله اهریمنی» برعهده داشته است.
شخصیت خرسی به نام وینی پو یا وینی خرسه توسط ای.ای.میلن نویسنده بریتانیایی خلق شد که آن را برای پسر ۸ سالهاش کریستوفر رابین در قالب داستان تعریف میکرد. در این فلم وینی پو به دوستش که اکنون در دوران بزرگسالی است کمک میکند تا دوباره دنیای خیالیاش را پیدا کند.
در چین نمایش فلمهای وینی پو منع شده زیرا رسانههای چینی ژی جینپینگ رییسجمهوری این کشور را به شخصیت خرس تشبیه میکنند.
در ماه ژوئن مقامات چینی نمایشی از اچبیاو با عنوان «هفته پیش امشب» را ممنوع کردند زیرا این موضوع را به نقد گرفته بود.
در هر حال به تازگی یک منبع داخلی تاکید کرده که شاید ملاحظات سیاسی تنها عامل ممنوعیت فلمهای وینیپو در چین نباشد. گفته شده با توجه به نمایش ۳۴ فلم خارجی در سال، شاید سینمای چین منتظر محصولات هالیوودی است که در طول سال برای اکران ارایه میشوند.
فلم بعدی دیزنی که قرار است در چین اکران شود «مرد مورچهای و زنبورک» است که ۲۴ آگوست راهی سینماها میشود. «مأموریت غیرممکن-فالاوت» محصول پارامونت نیز ۳۱ آگوست در چین روی پردهها میرود.
«کریستوفر رابین» از دیروز جمعه در آمریکای شمالی اکران شد و انتظار میرود در اولین آخر هفته اکرانش ۲۸ میلیون فروش کند.