صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برندگان جوایز ویژه لوکارنو معرفی شدند

برندگان جوایز ویژه لوکارنو معرفی شدند

در حالی که جشنواره فلم لوکارنو با پایان یافتن ماه جولای شروع میشود، برندگان ۵ جایزه ویژهاین جشنواره تعیین شدهاند.
به نقل از سایت جشنواره، جشنواره بینالمللی فلم لوکارنو هر سال ۵ جایزه ویژه اهدا میکند که شامل پاردو دونوره مانور، جایزه اکسلنس، پرمیو ریموندو رزونیکو، جایزه تیسینومودا و جایزه کلوپ پلنگ است کهاین جشنواره برندگان امسال این جوایز را معرفی کرده است.
جایزه پاردو دونوره دونور که تاکنون ۲۸ سال است که به استادی از سینمای معاصر اهدا میشود، امسال به برونو دومون فلمساز و فلمنامهنویس ۶۰ ساله فرانسوی تعلق میگیرد. وی ۱۰ فلم بلند در کارنامهاش دارد و جوایز متعددی از جشنواره کن دریافت کرده است.
جایزه برتری (Excellence Award ) که جایزهای معتبر برای تجلیل از چهرههای مشهور است که با تواناییهای خود موجب غنای سینما شدهاند امسال بهایتن هاوک تعلق میگیرد. او امسال با نمایش فلم «بلیز» که نوشته و کارگردانی خود اوست و درباره بلیز فولی موزیسین کانتری آمریکا ساخته شده است در این جشنواره شرکت میکند.
جایزه ریموندو رزونیکو که از سال ۲۰۰۲ و به یاد مردی که تقریبا ۲۰ سال رئیس این فستیوال بود ایجاد شده و به بهترین فلمساز مستقل اهدا میشود، امسال به تد هوپ تعلق میگیرد. وی تهیه کننده مستقل آمریکایی و ۵۶ ساله است. جایزه ویژن تیسینومودا که از فردی تجلیل میکند که با آثار خلاقهاش چشماندازهای جدیدی در سینما گشوده باشد به کایل کوپر طراح آمریکایی ۵۶ ساله اهدا میشود. او کارگردان بیش از ۳۵۰ جلوه تصویری در سکانسهای مختلف سینمایی و رسانههای دیگر تصویری بوده است.  
جایزه کلوپ پلنگ که برای تجلیل از فردی که آثارش نشانهای خاص در تصویر عمومیایجاد کرده اهدا میشود، امسال به مگ رایان تعلق میگیرد. این جایزه از سال ۲۰۱۳ ایجاد شده و پیشتر به فی داناوی، میا فارو، اندی گارسیا، استفانیا ساندرلی و آدرین برودی اهدا شده بود.
هفتاد و یکمین دوره جشنواره فلم لوکارنو که پس از کن، ونیز و برلین مهمترین جشنواره سینمایی اروپا به حساب میآید از یکم تا ۱۱ آگوست (۱۰ تا ۲۰ اسد) در سوییس برگزار میشود.