صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۵ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«انتقام جویان» در صدر گیشه سینماها

«انتقام جویان» در صدر گیشه سینماها

فلم «انتقام جویان: جنگ بینهایت» محصول دیزنی و مارول در پایان سومین هفته اکرانش در مجموع فروشی یک میلیارد و ۶۰۶ میلیون دالری را به نام خود ثبت کرد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، فلم ابرقهرمانی «انتقام جویان: جنگ بینهایت» با فروش ۶۱.۸ میلیون دالر دیگر در باکس آفیس آمریکای شمالی و شروع اکرانش در چین با فروشی نزدیک به ۲۰۰ میلیون دالر، یک هفته موفق دیگر را پشت سر گذاشت.
فروش جهانی «جنگ بینهایت» تاکنون برابر ۵۴۶.۸ میلیون دالر در بازار داخلی آمریکا و یک میلیارد و ۵۹ میلیون دالر در بازار جهانی بوده است. این فلم پرفروشترین فلم ابرقهرمانی در باکس آفیس جهانی است و موفق شده از «انتقامجویان» اصلی با فروش یک میلیارد و ۵۱۹ میلیون دالر، عبور کند و در عین حال تاکنون جایگاه پنجمین فلم پرفروش تاریخ را برای خودش اشغال کند.
این فلم در هفتهای که گذشت در باکس آفیس داخلی ۶۱.۸ میلیون دالر دیگر فروخت و نامش را به عنوان چهارمین فلم پرفروش در سومین هفته نمایش ثبت کرد و پس از «پلنگ سیاه» قرار گرفت که در هفته سوم اکرانش ۶۶ میلیون دالر فروش کرده بود. «آواتار» در همین مقطع ۶۸ میلیون و «جنگ ستارگان: نیرو بیدار میشود» ۹۰ میلیون دالر فروخته بودند. 
«انتقام جویان: جنگ بینهایت» از جمعه پیش اکرانش را در چین شروع کرد که آخرین بازار بینالمللی بود که درهایش را روی این فلم باز میکرد. این فلم در سه روز اول اکرانش موفق شد با فروش خود به عنوان دومین فلم پرفروش در چین شناخته شود و پس از «سرنوشت خشمگین» قرار گرفت.
در عین حال دیگر فلمهایی که در باکس آفیس آمریکا جایگاههای بعدی را در اختیار گرفتند شامل فلم جدید «زندگی مهمانی» با بازی ملیسا مککارتی از محصولات نیو لاین بود که با فروش ۱۸.۵ میلیون دالر در رده دوم باکس آفیس قرار گرفت. این فلم سومین همکاری بین مک کارتی و همسرش بن فالکون است.
فالکون این فلم را برمبنای فلمنامهای نوشت که خودش با همکاری مککارتی نوشته است. این فلم درباره مادری است که به تازگی طلاق گرفته و وارد کالج میشود تا به درسش ادامه بدهد. دختر وی نیز دانشجوی همین کالج است. مالی گوردون، گیلیان جیکوبز، مایا رودولف، جولی بوون و مت والش دیگر بازیگران این فلم هستند. 
این فلم در بازار جهانی نیز در هشت بازار اکران شد و فروشی ۲.۹ میلیون دالری را ثبت کرد و مجموع فروش جهانیاش را در سه روز اول اکرانش به ۲۱.۴ میلیون دالر رساند.
« Breaking In » دیگر فلم تازهوارد باکس آفیس آمریکاست که با فروش ۱۶.۵ میلیون دالر این جایگاه را کسب کرده است. این فلم با بازی گابریله یونیون در نقش زنی که باید جان دو فرزندش را که در خانهای به گروگان گرفته شدهاند نجات دهد به کارگردانی جیمز مکتیگو بر مبنای فلمنامهای به قلم رایان انجل ساخته شده است. دیگر بازیگران فلم بیلی بروک و ریچارد کابرال هستند.
« Overboard » در دومین هفته اکرانش در جایگاه چهارم نشست و ۱۰.۱ میلیون دالر دیگر فروخت.
جایگاه پنجم هم نصیب «یک مکان خیلی ساکت» شد که با فروش ۶.۴ میلیون دالر دیگر مجموع فروشش را پس از ۶ هفته به ۱۶۹.۶ میلیون دالر در باکس آفیس داخلی رساند.
کمدی «حس خوبی دارم» در چهارمین هفته نمایشش ۳.۷ میلیون دالر دیگر فروخت تا مجموع فروشش را به ۴۳.۹ میلیون دالر رسانده باشد.
«رمپیج» نیز ۳.۴ میلیون دالر دیگر فروخت تا در پنج هفته در مجموع ۸۹.۷ میلیون دالر فروش را ثبت کند.
«تالی» و «پلنگ سیاه» و «مانع شوندگان» سه فلم آخر از ۱۰ فلم پرفروش آمریکا در هفته گذشته بودند.