صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«انتقام جویان» یک میلیاردی می‌شود

«انتقام جویان» یک میلیاردی می‌شود

فلم «انتقامجویان: جنگ بینهایت» در زمانی رکوردشکن به کلوپ میلیاردیها ملحق میشود.
«انتقام جویان: جنگ بینهایت» که تاکنون و تنها در ۹ روز به رقم فروش ۹۰۰ میلیون دلار سیده انتظار میرود تا پایان جمعه (شنبه صبح در نیمکره شرقی) و یا شنبه فروشش را به رقم یک میلیارد دلار برساند. بهاین ترتیب این فلم در ۱۰ یا ۱۱ روز یک میلیاردی میشود که در هر حال یک رکورد محسوب میشود. «جنگ ستارگان: نیرو بیدار میشود» دیگر محصول دیزنی که تاکنون عنوان سریعترین فلم یک میلیاردی شده را در اختیار داشت در ۱۲ روز این جایگاه را کسب کرده بود.
دیزنی سازنده «انتقامجویان» اعلام کردهاین فلم پنجشنبه ۴۸ میلیون دلار فروش کرد که ۱۵.۵ میلیون دلار آن از بازار آمریکا و ۳۲ میلیون دلار از بازار بینالمللی کسب شد.
فروش داخلیاین فلم در هفته اول ۳۳۸.۴ میلیون دلار بود و انتظار میرود تا پایان هفته (یکشنبه) به فروش آن در آمریکا بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دیگر افزوده شده باشد. این فلم تاکنون در بازار بینالمللی نیز رقم خیره کننده ۵۶۶.۷ میلیون دلار را کسب کرده است.
این فلم تاکنون چهل و هشتمین فلم پرفروش تاریخ سینماست و روز پنجشنبه از «اسپایدرمن ۳» که ۸۹۱ میلیون دلار فروخته بود گذر کرد.
قابل توجهاین که «انتقام جویان: جنگ بینهایت» هفته پیش با رکوردی که حداقل ۱۰۰ میلیون دلار بیش از رکورد فلم پرفروش قبلی است وارد بازار فلم جهان شد.
این فلم با فروش ۲۵۰ میلیون دلاری در آمریکای شمالی و فروشی ۳۸۰ میلیون دلاری در دیگر نقاط جهان، اولین آخر هفته اکرانش را با رقم ۶۳۰ میلیون دلار در جمع شروع کرد و در راس فهرست فروش فلم در نخستین سه روز اکرانش در جهان نشست.
این در حالی است کهاین فلم هنوز در چین به نمایش درنیامده و تا ۱۱ ماه مه چینیها موفق به تماشای آن نخواهند شد.
«جنگ ستارگان: نیرو بیدار میشود» محصول دیزنی که فروشی ۲۴۸ میلیون دلاری رادر بازار آمریکا  ثبت کرده بود تا پیش از این در راس فهرست پرفروشترین فلم در کمترین زمان جای داشت. «سریع و خشمگین» هم رکورد ۵۴۱.۹ میلیون دلاری در سطح جهانی را پیش از این در اختیار داشت.
با همهاینها این فلم با بودجهای ۳۰۰ میلیون دلاری تولید شده و هزینه تبلیغات آن نیز میلیوندلاری بوده است.
«انتقامجویان: جنگ بینهایت» را برادران روسو کارگردانی کردهاند و ترکیبی از همه ابرقهرمانان مارول را گرد آورده است. این فلم در عین حال برای گرامیداشت دهمین سال فعالیت شرکت مارول استودیوز بر پرده سینماها رفته است.
نکته کلیدی دیگر برایاین فلم این است که «انتقامجویان: جنگ بینهایت» نخستین فلم تاریخ سینماست که به طور کامل با دوربینهایایمکس فلمبرداری شده است و به همین دلیل تا کنون ۴۱ میلیون دلار در سینماهایایمکس فروش کرده است.
در این فلم آیرون من با بازی رابرت داونی جونیور، پلنگ سیاه با بازی چادویک بوزمن، ثور با بازی کریس همسورث، کاپیتان آمریکا با بازی کریس ایوانز، بیوه سیاه با بازی اسکارلت جوهانسون، دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ و هالک با بازی مارک روفالو گرد هم آمدهاند.