صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رکورد تاریخی «انتقام‌ جویان» در سینـمای جهـان

رکورد تاریخی «انتقام‌ جویان»  در سینـمای جهـان

فلم جدید «انتقام جویان: جنگ ابدیت» با ۶۳۰ میلیون دالر، رکود فروش آغازین تاریخ سینمای جهان را به خود اختصاص داد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، فلم «انتقام جویان: جنگ ابدیت» به کارگردانی برادارن «روسو» محصول استودیو مارول کمپانی دیزنی که دنبالهای بر دو فلم «انتقام جویان» و «انتقام جویان: عصر اولتران» است، در  اولین هفته نمایش به رکورد فروش ۲۵۰ میلیون دالری در سینمای آمریکا، ۳۸۰ میلیون دالر در گیشه بینالملل و مجموع فروش جهانی ۶۳۰ میلیون دالر دست یافت تا پرفروشترین فلم تاریخ سینما در هفته نخست اکران نام گیرد. پیش از این رکورد فروش آغازین در سینماهای آمریکا با ۲۴۸ میلیون دالر در اختیار فلم «جنگ ستارگان: نیرو برمیخیزد» قرار داشت و در گیشه جهانی رکورد فروش در هفته نخست اکران با ۵۴۱.۹ میلیون دالر متعلق به فلم «سرنوشت خشمگین» از مجموعه فلمهای «سریع و خشمگین» محصول کمپانی یونیورسال بود.
جابجایی رکورد فروش آغازین سینمای آمریکا و جهان در حالی توسط فلم «انتقام جویان: جنگ ابدیت» روی داده است که این فلم بدون کمک گیشه عمده سینمای چین، به چنین فروش قابل توجهی دست یافته است و این فلم تا ۱۱ می در چین اکران نمیشود.
«انتقام جویان: جنگ ابدیت» نوزدهمین فلم از دنیای سینمایی مارول و اولین فلم سینماست که به صورت کامل با دوربینهای آیمکس فلمبرداری شده است. این فلم هماکنون پس از «پلنگ سیاه» دومین فلم پرفروش ابرقهرمانی سینمای آمریکا محسوب میشود.
فلم «پلنگ سیاه» که چندی پیش اکران شد به عنوان یک پدیده فرهنگی و اولین فلم ابرقهرمانی با بازیگران سیاه پوست در سینمای آمریکا به فروش ۶۸۸ میلیون دالر رسید وفروش جهانی آن نیز تا به امروز بالغ بر ۱.۳ میلیارد بوده است. «چادوین بوزمن» بازیگر اصلی فلم «پلنگ سیاه» در فلم «انتقام جویان: جنگ ابدیت» بازی کرده و این حضور در اقبال گسترده از این فلم موثر بوده است.  «رابرت داونی جونیور»، «کریس همسورث»، «مارک رافلو»، «ریس ایوانز»، «اسکارلت جوهانسون»، «بندیکت کامبربچ»، «دان چیدل»، «تام هالند» و «چادویک بوزمن« از بازیگران اصلی فلم «انتقام جویان: جنگ ابدیت» هسند.