صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ادای احترام به سوپر استار فقید هند در لس‌آنجلس

ادای احترام به سوپر استار فقید هند در لس‌آنجلس

به نقل از ورایتی، فستیوال فلم هندی لسآنجلس در سال ۲۰۱۸ بخش ویژهای را به ادای احترام به سری دیوی بازیگر هندی اختصاص داده است.
سری دیوی ماه پیش در ۵۴ سالگی درگذشت.
این جشنواره که از ۱۱ تا ۱۵ اپریل برگزار میشود فلم «چاندنی» یا «مهتاب» سری دیوی را که فلم پرفروش سال ۱۹۸۹ بود در این دوره اکران میکند.
این جشنواره با فلم «در سایهها» با بازی مانوج باجپایی شروع میشود و با فلم «ستارههای راک دهکده» از ریما داس کار خود را خاتمه میدهد. «ستارههای راک» پاییز اخیر در جشنواره فلم تورنتو به نمایش درآمد.
در کنار باجپایی، دیپش جین کارگردان ساکن لسآنجلس که فلم «در سایهها» را کارگردانی کرده نیز در شب افتتاحیه فستیوال حضور خواهد داشت. در این جشنواره که فلمهایی به ۱۲ زبان به نمایش درمیآید چهار فلم برای نخستین بار اکران جهانی میشوند و سه فلم برای نخستین بار در آمریکای شمالی نمایش داده میشوند. در میان فلمهایی که در این دوره به نمایش درمیآید ۱۲ فلم ساخته کارگردانهای زن هستند.
از جمله فلمهای این دوره فلم «گرسنه» با بازی ناصرالدین شاه بازیگر ۶۷ ساله هندی و تیسکا چوپرا در اقتباسی از «تیتوس آندرونیکوس» نوشته شکسپیر است. «آشرام» نیز به کارگردانی بن راخی، «آجی» قصه انتقامجویی ساخته دواشیش ماخیجا، «پرواز» با بازی پارواتی و «اونرتا» ساختههانسال مهتا نیز دیگر آثار این فستیوال هستند.