صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سادگی یک ستاره روی صحنه اسکار

سادگی یک ستاره روی صحنه اسکار

در حالی که اغلب زنان هالیوودی تحت تاثیر زرق و برق جوایز اسکار قرار میگیرند، «فرانسیس مکدورمند» در عین سادگی، مهمترین سخنرانی شب اسکار ۲۰۱۸ را نیز ایراد کرد.
«مکدورمند» که برای فلم  «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری» برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن در نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار شد با لباسی ساده، بدون آرایش و بدون حضور در مراسم فرش قرمز تنها در مراسم اعطای جوایز اسکار حضور یافت و یکی از تاثیرگذارترین سخنرانیهای امسال اسکار را به نام خود ثبت کرد.
او پس از دریافت جایزه اسکار از همه زنان نامزد اسکار در سالن از جمله «مریل استریپ»، «سیرشا رونان»، «گرتا گرویگ»، «لسلی منویل» و «اوکتاویا اسپنسر» خواست که از جای خودبلند شوند و گفت به اطرافتان نگاه کنید، چون همه ما داستانهایی برای تعریف کردن و پروژههایی نیازمند سرمایهگذاری داریم.
هدف این بازیگر ۶۰ ساله آمریکایی از صحبتهابش توجه بیشتر به نقش زنان در هالیوود بویژه پس از ماجراهای رسوایی اخلاقی در سینمای آمریکا بود.
«فرانسیس مکدورماند» که از ۱۹۸۴ با «جوئل کوئن» فلمنامهنویس و کارگردان مطرح آمریکایی ازدواج کرده پیشتر برای  بازی در فلم «فارگو» (۱۹۹۶) نیز شناخته میشد که در جوایز اسکار سال ۱۹۹۶ اولین جایزه اسکار بازیگری را برایش به ارمغان آورد. «جوئل کوئن» نیز به همراه برادرش «اتان» نامزد شاخه کارگردانی، بهترین فلمنامه و تدوین شدند.
«مکدورمند» در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۵ نیز برای بازی در فلمهای «تقریبا مشهور» و «سرزمین شمالی» نامزد اسکار شده بود.