صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۱ ثور ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعلام برندگان اسکار ۲۰۱۸

اعلام برندگان اسکار ۲۰۱۸

مراسم اعطای جایزههای نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سالن دالبی تئاتر لسآنجلس با اعطای جایزه بهترین فلم و کارگردانی به «شکل آب» برگزار شد.
مراسم پایانی اسکار ۲۰۱۸ در حالی برگزار شد که فلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دلتورو» با نامزدی در ۱۳ شاخه پیشتاز نامزدهای اسکار نام گرفت و فلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته «مارتین مکدونا» در ۹ شاخه و درام جنگی «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» نیز در ۷ شاخه شانس کسب جایزه داشتند. درنهایت هم فلم «شکل آب» با بهدست آوردن چهار جایزه ازجمله بهترین فلم و بهترین کارگردانی، پیشتاز جایزههای این دوره از اسکار شد.
فهرست نامزدها و برندگان نودمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:
** بهترین فلم بلند
نامزدها: مرا به نامت صدا کن، تاریکترین ساعت، دانکرک، برو بیرون، لیدی برد، رشته خیال، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
برنده: شکل آب
گیلرمو دل تورو در حال دریافت جایزه
** بهترین کارگردانی
نامزدها: کریستوفر نولان (دانکرک)، جردن پیل (برو بیرون)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، پل توماس اندرسون (رشته خیال)، گیلرمو دلتورو (شکل آب)
برنده: گیلرمو دلتورو (شکل آب)
** بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدها: تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، دنیل دیلوئیس (رشته خیال)، گری اُلدمن (تاریکترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)،گری اُلدمن
برنده: گری اُلدمن (تاریکترین ساعت)
** بهترین بازیگر نقش اول زن
نامزدها: سلی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مکدورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، مارگت روبی (من، تانیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)، مریل استریپ (پُست)
فرانسس مک دورماند
برنده: فرانسس مکدورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
** بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)، وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، ریچارد جنکینز (شکل آب)، کریستوفر پلامر(همه پول دنیا)، سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
برنده: سم راکول/ سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
** بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: مری جل بلایج (مادباند)، الیسون جنی (من تانیا)، لسلی منویل (رشته خیال)، لوری میتکالف (لیدی برد)، اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)
برنده: الیسون جنی (من تانیا)
** بهترین فلم غیرانگلیسی
نامزدها: یک زن شگفتانگیز (شیلی)، در جسم و روح (مجارستان)، توهین (لبنان)، بیعشق (روسیه)، مربع (سوئد)
برنده: یک زن شگفتانگیز (شیلی)
** بهترین فلمنامه اقتباسی
نامزدها: مرا به نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگا، بازی مالی، مادباند
برنده: مرا به نامت صدا کن
** بهترین فلمنامه اصلی
نامزدها: بیمار بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
برنده: برو بیرون
جردن پیل (نویسنده و کارگردان برو بیرون)
** بهترین مستند بلند
نامزدها: چهرهها مکانها، ایکاروس، آخرین مرد در حلب، جزیره قدرتمند
برنده: ایکاروس
** بهترین انیمیشن بلند
نامزدها: بچه رئیس، کوکو، نانآور، فردیناند، وینسنت دوست داشتنی
برنده: کوکو
کوکو
** بهترین تدوین
نامزدها: بچه راننده، دانکرک، من تانیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
برنده: دانکرک
** بهترین موسیقی متن
نامزدها: دانکرک، رشته خیال، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
برنده: شکل آب
الکساندر دس پلات
** بهترین ترانه
نامزدها: کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگترین شومن، رودخانه مایتی، ایستادن برای چیزی
برنده: کوکو
** بهترین فلمبرداری
نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۲۰۴۹، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب
برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹
** بهترین طراحی لباس
نامزدها: دیو و دلبر، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول، رشته خیال
برنده: رشته خیال
** بهترین مستند کوتاه
نامزدها: ادیث+ادی، بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، قهرمان زن، مهارت چاقو، توقف خودرو
برنده: بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است
** بهترین چهرهآرایی
نامزدها: تاریکترین ساعت، ویکتوریا و عبدول، شگفتی
برنده: تاریکترین ساعت
** طراحی تولید
نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۱۰۴۹، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول
برنده: شکل آب
** بهترین تدوین صدا
نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای
برنده: دانکرک
** بهترین صداگذاری
نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای
برنده: دانکرک
** بهترین جلوههای ویژه بصری
نامزدها: بلیدرانر ۲۰۴۹، نگهبانان کهکشان ۲، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمونها
برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹
** بهترین فلم کوتاه
نامزدها: مدرسه ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، خواهرزاده اِمت، کودک خاموش، همه ما
برنده: کودک خاموش
** بهترین انیمیشن کوتاه
نامزدها: بسکتبال دوستداشتنی، گاردن پارتی، لو، فضای منفی، اشعار شورشی
برنده: بسکتبال دوستداشتنی