صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«فارست گامپ» از «تایتانیک» جلو زد

«فارست گامپ» از «تایتانیک» جلو زد

به نقل از گلدربی، در نتیجه یک نظرسنجی برای انتخاب بهترین فلم از میان برندگان اسکار در دهه ۹۰، «فارست گامپ» توانست این عنوان را از آن خود کند.
در میان برندگان جایزه اسکار بهترین فلم در دهه ۹۰ شماری از بهترین فلمها جای دارند و در این میان «فارست گامپ» محصول ۱۹۹۴ توانست عنوان بهترین فلم را به خود اختصاص دهد.
این نظرسنجی از سوی سایت گلدربی انجام شد و از مخاطبان خواسته شد تا نظرات خود را به صورت آنلاین ابراز کنند. در این میان «فارست گامپ» با کسب ۵۵ درصد آرا بهترین فلم این دهه نام گرفت.
بالاترین رای بعدی نصیب «سکوت برهها» محصول ۱۹۹۱ شد و «تایتانیک» محصول ۱۹۹۷ با کسب ۱۲ درصد آرا فلم سوم شد.
در مکانهای بعدی به ترتیب «فهرست شیندلر» محصول ۱۹۹۳ با ۹ درصد آرا و «زیبای آمریکایی» محصول ۱۹۹۹ با کسب ۶ درصد آرا جای گرفتند.
«شجاع دل» محصول ۱۹۹۵، «نابخشوده» محصول ۱۹۹۲، «با گرگها میرقصد» محصول ۱۹۹۰ و «شکسپیر عاشق» محصول ۱۹۸۸ با ۲ درصد و یک درصد رای جای گرفتهاند.  تنها فلمی که حتی یک رای به دست نیاورد «بیمار انگلیسی» محصول ۱۹۹۶ بود.
«فارست گامپ» در سال ۱۹۹۴ توانست ۱۳ نامزدی اسکار را کسب کند و از این میان ۶ مجسمه را به خانه برد که شامل بهترین کارگردانی برای رابرت زمکیس، بهترین بازیگری برای تام هنکس، بهترین فلمنامه اقتباسی، بهترین تدوین، بهترین جلوههای تصویری و بهترین فلم سال بود.  این فلم به یک پدیده فرهنگی در آمریکا بدل شد و در بازار داخلی ۳۲۹ میلیون دالر فروش کرد. فروش جهانی فلم برابر با ۶۷۷ میلیون دالر بود.