صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

خرس طلای افتخاری برلین برای «ویلم دفو»

خرس طلای افتخاری برلین  برای «ویلم دفو»

مسئولان برگزاری جشنواره برلین از اعطای جایزه افتخاری خرس طلایی این رویداد سینمایی به «ویلم دفو» بازیگر آمریکایی خبر دادند.
به نقل از سایت رسمی جشنواره برلین، این بازیگر ۶۲ ساله آمریکایی که پیش از این دو بار با فلمهای «جوخه» (۱۹۸۶) و «سایه خونآشام» (۲۰۰۰) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده، امسال نیز برای سومین بار با بازی در فلم «پروژه فلوریدا» شانس خود را برای کسب جایزه اسکار بازیگری میآزماید.
«دفو» جایزه خرس طلای افتخاری شصتوهشتمین جشنواره فلم برلین را به پاس یک عمر فعالیت سینمایی دریافت خواهد کرد که با نمایش مجموعه آثار منتخب فلمهایی با نقشآفرینی وی در جشنواره همراه خواهد بود.
این بازیگر مطرح تاکنون در بیش از ۱۰۰ پروژه سینمایی به عنوان بازیگر حضور داشته و همواره یکی از چهرههای محبوب جشنواره برلین بوده است. وی در سال ۲۰۰۷ یکی از اعضای هیأت داورن بخش رقابتی جشنواره فلم برلین بود.
«ضدمسیح» ساخته «لارس فون تریه»، «اتوفوکس» به کارگردانی «پل شرادر»، «شکارچی» ساخته «دنیل نتیم»، «آخرین وسوسه مسیح» ساخته «مارتین اسکورسیزی»، «زندگی در آب با استیو زیسو» ساخته «وس اندرسون»، «میسیسیپی در آتش» به کارگردانی «آلن پارکر»، «پازولینی» اثر «آبل فرارا»، «پلیتون» ساخته «الیور استون»، «سایه خونآشام» از «الیاس مرهینگه» و «زندگی و مرگ در لسآنجلس» به کارگردانی «ویلیام فردکین» مجموعهای از ۱۰ فلم با نقشآفرینی «ویلم دفو» هستند که امسال به عنوان بخشی از برنامه بزرگداشت این بازیگر در جشنواره برلین به روی پرده میروند.
شصتوهشتمین جشنواره بینالمللی فلم برلین از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ فبروری ۲۰۱۸ (۲۷ دلو تا ۷ حوت) در آلمان برگزار میشود.