صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۵ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انجمن کارگردانان آمریکا برندگان خود را شناخت

انجمن کارگردانان آمریکا برندگان خود را شناخت

هفتادمین دوره جوایز سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا به عنوان مهمترین پیشبینیکننده جوایز اسکار، جایزه اصلی خود را به فلم «شکل آب» ساخته «گیلرمو دلتورو» داد.
نقل از ورایتی، هفتادمین دوره جوایز سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا طی مراسمی در لسآنجلس برگزار شد و فلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دلتورو» جایزه کارگردانی بهترین فلم بلند را از آن خود کرد.
در بخش بهترین کارگردانی فلم بلند جوایز انجمن کارگردانان آمریکا (DGA )، «گرتا گرویگ» برای فلم «لیدی برد»، «مارتین مکدونا» برای ساخت فلم «سه بیلبورد خارج از میزوری، ابینگ»، «جردن پیل» برای «برو بیرون» و «کریستوفر نولان» برای فلم «دانکرک» نیز نامزد کسب جایزه بودند.
جوایز انجمن کارگردانان امریکا همواره یک پیشبینی کننده معتبر برای اسکار بهترین کارگردانی است و از زمان آغاز فعالیت در سال ۱۹۵۰ تنها در ۷ مورد برنده جوایز انجمن کارگردانان آمریکا  و اسکار در رشته کارگردانی یکسان نبوده است که آخرینبار آن به سال ۲۰۱۲ بازمیگردد که «بن افلک» برنده جایزه «DGA » شد اما در شاخه کارگردانی اسکار حتی نامزد کسب جایزه هم نشد. امسال فلم «شکل آب» در ۱۳ بخش از جوایز سینمایی اسکار نامزد کسب جایزه است. در شاخه بهترین کارگردانان اول هفتادمین دوره جوایز انجمن کارگردانان آمریکا نیز «جردن پیل» برای فلم «برو بیرون» در رقابت با «جرمی جاسپر» برای فلم «پتی کیک»، «ویلیام اولدروید» برای فلم «لیدی مکبث»،  «تیلور شرایدن» برای فلم «رودخانه ویند» و «آلن سورکین» برای ساخت فلم «بازی مالی» موفق به کسب جایزه شد.
همچنین جایزه بهترین کارگردانی مستند جوایز «DGA » در سال ۲۰۱۸ به «متئو هینمان» برای «شهر ارواح» رسید.
اما در شاخه تلویزیونی این رویداد سینمایی جایزه بهترین کارگردانی فلم تلویزیونی یا مینیسریال به «ژان-مارک ولی» برای سریال «دروغهای کوچک بزرگ» رسید. «بث مککارتی میلر» نیز برای سریال «ویپ» برنده جایزه بهترین کارگردانی سریال کمدی شد و «رید مورانو» برای «داستان ندیمه» جایزه بهترین کارگردانی سریال درام را به خانه برد.