صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ حوت ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

نامزدهای نهایی نودمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در ۲۴ شاخه گوناگون اعلام شد.
به نقل از گزارش رسمی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، فهرست نامزدهای نهایی نودمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:
** نامزدهای بهترین فلم بلند
** نامزدهای بهترین کارگردانی
** نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد
تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، دنیل دیلوئیس (ماجرای فانتوم)، گری اُلدمن (تاریکترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)
** نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن
** نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
** نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن
مری جل بلایج (مادباند)، الیسون جنی (من تانیا)، لسلی منویل (ماجرای فانتوم)، لوری میتکالف (لیدی برد)، اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)
** نامزدهای بهترین فلم غیرانگلیسی
** نامزدهای بهترین فلمنامه اقتباسی
** نامزدهای بهترین فلمنامه اصلی
** نامزدهای بهترین مستند بلند
چهرهها مکانها، ایکاروس، آخرین مرد در حلب، جزیره قدرتمند
** نامزدهای بهترین انیمیشن بلند
** نامزدهای بهترین تدوین
بچه راننده، دانکرک، من تانیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
** نامزدهای بهترین موسیقی متن
دانکرک، ماجرای فانتوم، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
** نامزدهای بهترین ترانه
** نامزدهای بهترین فلمبرداری
دیو و دلبر، بلیدرانر ۲۰۴۹، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب
** نامزدهای بهترین طراحی لباس
دیو و دلبر، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول، ماجرای فانتوم،
** نامزدهای بهترین مستند کوتاه
** نامزدهای بهترین چهرهآرایی
تاریکترین ساعت، ویکتوریا و عبدول، شگفتی
** نامزدهای بهترین طراحی تولید
دیو و دلبر، بلیدرانر ۱۰۴۹، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول
** نامزدهای بهتری تدوین صدا
بچه راننده، بلیدرانر 2049، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای
** نامزدهای بهترین صداگذاری
** نامزدهای بهترین جلوههای ویژه بصری
بلیدرانر 2049، نگهبانان کهکشان 2، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمونها
** نامزدهای بهترین فلم کوتاه
مکتب ابتدایی دکالب، ساعت 11، خواهرزاده اِمت، کودک صامت، همه ما
** نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه
بسکتبال عزیر، مهمانی گاردن، لو، فضای منفی، اشعار شورشی
مراسم اعطای جوایز نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار  روز چهارم مارچ ۲۰۱۸ در دالبی تئاتر لسآنجلس برگزار میشود.